۵ مراقبت لازم پس از جراحی پلاستیک-هوران

۵ مراقبت لازم پس از جراحی پلاستیک

جراحی پلاستیک یکی از جراحی های بسیار محبوب محسوب میشود که هر ساله تعداد بسیار زیادی از افراد جهت انجام این جراحی پلاستیک به متخصصان مراجعه میکنند اما این سوال پیش می آید که پس از انجام این جراحی چه اقداماتی باید انجام گیرد؟

در این مقاله سعی داریم شما را با مراقبت های پس از جراحی پلاستیک  آشنا کنیم تا بتوانید در هنگام جراحی پلاستیک این اصول را به کار گرفته و عوارض های احتمالی را کاهش دهید.


هر یک از بیمارانی که تحت انجام جراحی پلاستیک قرار می گیرند پس از جراحی به دنبال استخدام پرستار برای مدیریت درد و مراقبت از زخم پس از عمل هستند.

روند بهبودی می تواند گسترده و دردناک باشد. بهبودی موفق به پیروی از دستورالعمل های جراح و داشتن یک سیستم پشتیبانی قوی بستگی دارد.

جراحی پلاستیک


بدترین اشتباه پس از جراحی پلاستیک این است که کسی پس از جراحی به فرد کمک نکند به این نکته توجه فرمایید که امکانات مراقبت های بعد از جراحی پلاستیک یا مراکز بازیابی جراحی پلاستیک برای همه مناسب نیست.

پس از جراحی پلاستیک ، مراقبت در خانه همچنان گزینه اصلی برای حفظ حریم خصوصی، سبک زندگی، هزینه و راحتی است. بیماران در صورت مسافرت به خارج از شهر یا ایالت، ترجیح می دهند یک پرستار را برای یک روز یا برای بازدید کوتاه از خانه یا هتل خود استخدام کنند.


روند بازیابی جراحی پلاستیک برای اقدامات صورت چقدر طول می کشد؟

مشابه روش های کانتورینگ بدن، اقدامات صورت در زمان بهبودی از چند هفته تا چند ماه دیگر است. برخی حتی ممکن است یک سال کامل به بهبود احساسات صورت نیاز داشته باشند. در اینجا انواع روش های صورت و فرآیندهای بهبودی آنها چگونه است.


لیفت پلک

5 مراقبت لازم پس از جراحی پلاستیک

عمل لیفت پلک می تواند شل شدن و افتادگی را که در طول زمان برای رنگ و فرم پلک ها اتفاق می افتد اصلاح کند. جراح چربی، عضله و پوست اضافی را از هر دو پلک بالا و پایین برمی دارد تا شکل هر چشم را اصلاح کند.
قطره چشم و بانداژ صورت شایع است و مورد استفاده قرار میگیرد.

مراقبت ۲۴/۷: ۲۴ ساعت اول
بررسی سلامتی: ۱ بار بعد از ۳ روز
بهبودی پلک ها ممکن است فقط برای دو هفته احساس درد یا تنگی کند. بازگشت به فعالیت های عادی فقط در طی ۱۰ روز پس از عمل انتظار می رود.


جراحی زیبایی بینی

تغییر شکل بینی هماهنگی صورت و نسبت بینی را افزایش می دهد. همچنین ممکن است تنفس مختل شده ناشی از نقص در ساختار بینی را اصلاح کند.

پس از مراقبت ممکن است یک آتل یا بسته بندی در داخل بینی قرار گیرد و یک آتل دیگر نیز ممکن است در خارج قرار گیرد تا ساختار جدید را در طول روند بهبودی پشتیبانی کند. یکی از روشهای دردناک تر ، معمولاً همراه با تنفس و غذا خوردن یا بلع در دوره های بهبودی اولیه است.

استفاده از داروها ، ارزیابی مداوم و مکاتبه با پزشک در مورد عوارض (خونریزی ، عفونت ، تورم غیر متناسب) ، مدیریت درد از جمله وظایف پرستاران در رابطه با این بیماران میباشد.

مراقبت ۲۴/۷: ۴۸ ساعت اول
بررسی سلامتی: ۱ بار بعد از ۳ روز
بهبودی: تورم پس از چند هفته برطرف می شود. تصفیه کامل خط بینی جدید ممکن است یک سال طول بکشد.


جراحی پلاستیک برای تقویت چانه / گونه / فک

این روش توسط افرادی دنبال می شود که می خواهند برخی از ویژگی های صورت را افزایش دهند یا می خواهند قسمت خاصی از صورت را با بقیه صورت متناسب کنند. یک جراح برای تعریف مجدد نمای ناحیه انتخاب شده ، ایمپلنت را در ناحیه قرار میدهند.

تورم بیش از حد از عوارض احتمالی آن است.بیشتر مراقبت های بعد از مراقبت برای کنترل درد ، تورم ، مشکل خوردن یا تنفس است.

نظارت بر ارزیابی تورم / خونریزی و مکاتبه با پزشک در مورد عوارض (خونریزی ، عفونت ، تورم غیر متناسب)  مدیریت درد از جمله وظایف پرستاران میباشد.
مراقبت ۲۴/۷: ۲۴-۴۸ ساعت اولبررسی سلامتی: ۱ بار بعد از ۳ روز
بهبودی بیشتر افراد در طی یک هفته به فعالیت های روزمره خود باز می گردند ، اما ممکن است ماهها طول بکشد تا بهبودی و بهبودی کامل حاصل شود.

بشتر ببینید
چگونه باروری را در مردان را افزایش دهیم؟ 3 روش اصلی

لیفت صورت 

این روش از بین بردن چربی اضافی صورت، سفت شدن عضلات صورت و کشش پوست برای ایجاد ظاهر صاف و محکم صورت است. پوست از چربی و عضله جدا می شود، سپس چربی برداشته می شود و پوست دوباره سر جای خود قرار می گیرد. هرگونه پوست اضافی برداشته می شود.

کرم های صورت ، قطره های چشمی ممکن است بخشی از برنامه مراقبت های بعدی باشند. بهبودی صورت ً مستعد عوارض است و ارزیابی دقیق توسط پزشک می تواند از آسیب دائمی جلوگیری کند.

استفاده از کرمهای صورت و قطره های چشمی، ایجاد جوش، ارزیابی مداوم و مکاتبه با پزشک در مورد عوارض (خونریزی ، عفونت ، تورم غیر متناسب) ، مدیریت درد از جمله مراقبت های پس از جراحی پلاستیک  میباشد.

مراقبت ۲۴/۷: ۴۸ ساعت اول
بررسی های سلامتی: روزانه تا ثبات مسیر بهبودی
بهبودی معمولاً دو هفته طول می کشد تا فرد به روند عادی خود برگردد. با این حال ، ممکن است یک سال کامل طول بکشد تا تورم، تغییر در احساس پوست و کبودی پوست برطرف شود.


چه مدت طول می کشد تا فرد از روش های تقویت سینه بهبود یابد؟

تقویت، افزایش مجدد، کاهش و بزرگ کردن پستان از چهار هفته تا یک سال طول می کشد تا به طور کامل بهبود یابد. زخم ها محو می شوند اما در بعضی موارد ممکن است کاملا از بین نرود. در اینجا نگاه عمیق تری به انواع مختلف روند بهبودی صورت میگیرد.


جراحی پلاستیک برای تقویت سینه 

این روش باعث افزایش اندازه، شکل یا پر بودن پستان می شود. جراح ممکن است سیلیکون یا کاشت کامپوزیت جایگزین سینه را در زیر بافت پستان یا عضلات سینه قرار دهد. کاشت ها به طور کلی از هفت تا دوازده ماه طول می کشند.

5 مراقبت لازم پس از جراحی پلاستیک

ممکن است افراد هنگام بهبودی مجبور به پوشیدن لباس فشرده و سوتین اسپورت باشند.

 

اقدامات مربوط به راحتی، نظارت بر تورم، ارزیابی و مکاتبه با پزشک در مورد عوارض (خونریزی، عفونت، تورم غیر متناسب)، مدیریت درد از جمله وظایف پرستار در هنگام مراقبت های پس از جراحی پلاستیک  است.
مراقبت ۲۴/۷: ۲۴-۴۸ ساعت اول
بررسی سلامتی: ۱ بار بعد از ۳ روز
بهبود در طی چند روز اول، ممکن است بدترین قسمت درد فروکش کند. روزهای ۳ و ۴ بعد از عمل به طور کلی دوره اوج عوارض است. حدود چهار تا شش هفته طول می کشد تا فرد به فعالیت های روزانه خود برگردد. با گذشت زمان جای زخم کاهش می یابد اما هرگز به طور کامل از بین نمی رود.


جراحی پلاستیک بازسازی پستان

 روش این است که هر دو یا یک پستان را به شکل ظاهری، تقارن و اندازه طبیعی برگردانیم. این به طور معمول بعد از ماستکتومی، لامپکتومی یا تغییر شکل مادرزادی انجام می شود.

این روش اغلب در چندین روش انجام می شود که به صورت مرحله ای انجام می شود. روش های بازسازی و بازسازی فلپ مبتنی بر ایمپلنت وجود دارد که از بافت خود فرد در قسمت دیگری از بدن برای تشکیل پستان جدید استفاده می کند.

پس از اتمام عمل، ضایعات روی زخم ها قرار می گیرد، احتمالاً تخلیه می شود و از باند الاستیک، لباس فشرده یا سوتین نگهدارنده برای به حداقل رساندن تورم در مناطق آسیب دیده استفاده می شود.
خصوصی تخلیه و ارزیابی باند و مکاتبه با پزشک در مورد عوارض (خونریزی ، عفونت ، تورم غیر متناسب) ، مدیریت درد از جمله وظایف پرستاران میباشد.
مراقبت ۲۴/۷: ۲۴-۴۸ ساعت اول
بررسی سلامتی: ۱ بار بعد از ۳ روز

بهبود در طی چند روز اول، ممکن است بدترین قسمت درد فروکش کند. روزهای ۳ و ۴ بعد از عمل به طور کلی دوره اوج عوارض است. بیماران می توانند بعد از یک ماه یا بیشتر فعالیت های روزانه خود را انجام دهند. التیام ادامه خواهد یافت و خطوط اسکار در نهایت بهبود می یابند، اما هرگز به طور کامل از بین نمی روند.

بشتر ببینید
بادرنجبویه، 1 گیاه همه فن حریف!

جراحی پلاستیک کاهش پستان

این روش برای کاهش اندازه سینه های بزرگ استفاده می شود. یک جراح چربی های اضافی سینه و بافت غده ای و پوست را از بین می برد تا سایز پستان متناسب با بقیه بدن را بدست آورد. همچنین به دنبال کاهش ناراحتی ناشی از پستانهای بیش از حد بزرگ است.

بعد از جراحی، لباس ها روی برش ها اعمال می شود و ممکن است تخلیه چندین روز انجام شود. یک لباس فشرده کننده و ساپورت به طور معمول پوشیده می شود تا تورم را به حداقل برسانید و هنگام بهبودی سینه ها را پشتیبانی کنید.

تخلیه ، تغییر بانداژ ، ارزیابی و مکاتبه با پزشک در مورد عوارض (خونریزی ، عفونت ، تورم غیر متناسب) ، مدیریت درد از جمله وظایف پرستاران در هنگام مراقبت های پس از جراحی پلاستیک  است.
مراقبت ۲۴/۷: ۷۲ ساعت اول
بررسی سلامتی: ۱ بار بعد از ۳ روز
بهبود در طی چند روز اول انجام میگیرد. ممکن است بدترین قسمت درد فروکش کند. روزهای ۳ و ۴ بعد از عمل به طور کلی دوره اوج عوارض است. بازگشت فرد به فعالیتهای روزمره خود حدود شش هفته طول می کشد و پس از یک سال جای زخم بسیار کاهش می یابد.


لیفت پستان

لیفت پستان یا ماستوپکسی روشی است که برای بالا بردن پستان افتاده انجام می شود. یک جراح اندازه و ارتفاع پستانها را اصلاح یا تغییر می دهد.
بعد از جراحی، لباس ها روی برش ها اعمال می شود و ممکن است تخلیه چندین روز انجام شود. یک لباس فشرده کننده و ساپورت به طور معمول پوشیده می شود تا تورم را به حداقل برسانید و هنگام بهبودی سینه ها را پشتیبانی کنید.

اقدامات راحتی، تخلیه، نظارت بر تورم، ارزیابی و مکاتبه با پزشک در مورد عوارض (خونریزی، عفونت، تورم غیر متناسب)، مدیریت درد از جمله وظایف پرستاران در هنگام مراقبت های پس از جراحی پلاستیک  میباشد.
مراقبت ۲۴/۷: ۴۸-۷۲ ساعت اول
بررسی سلامتی: ۱ بار بعد از ۳ روز

بهبود در طی چند روز اول صورت میگیرد. ممکن است بدترین قسمت درد فروکش کند. روزهای ۳ و ۴ بعد از عمل به طور کلی دوره اوج عوارض است. بی حسی و تفاوت در حساسیت پوست حدود شش هفته طول خواهد کشید. تقریباً یک سال جای زخم دیده می شود و کم رنگ می شود، اما به طور کامل کاهش نمی یابد.


روند بازیابی جراحی پلاستیک برای روش های کانتورینگ بدن چه مدت طول می کشد؟

برای روش های کانتورینگ بدن ، بهبودی کامل از چند هفته تا چند ماه متغیر است.

فاکتورهای زیادی در دوره بهبود نقش دارند، از جمله اینکه روند به خوبی پیش می رود و آیا برنامه مناسب پس از جراحی رعایت شده است.


جراحی پلاستیک پس از زایمان

هدف از این روش بازگرداندن ظاهر و فرم بدن زن پس از تولد فرزند است. شایعترین نواحی مورد بررسی سینه ها، شکم، دستگاه تناسلی، باسن و کمر است.
بعد از عمل گاز یا باند روی برش ها اعمال می شود و ممکن است زهکشی ها انجام شود. برای کنترل تورم و لخته شدن خون ممکن است از لباس فشاری روی اندام ها استفاده شود.

تخلیه خالی ، تغییر بانداژ (در صورت لزوم) ، استفاده از لباس های فشرده سازی، استفاده از یخ، ارزیابی و مکاتبه با پزشک در مورد عوارض (خونریزی، عفونت، تورم غیر متناسب)، مدیریت درد از جمله وظایف پرستاران در هنگام مراقبت های پس از جراحی پلاستیک میباشد.
مراقبت ۲۴/۷: ۴۸-۷۲ ساعت اول
بررسی های سلامتی: روزانه تا ثبات مسیر بهبودی
بهبود در طی چند روز اول صورت میگیرد، ممکن است بدترین قسمت درد فروکش کند. روزهای ۳ و ۴ بعد از عمل به طور کلی دوره اوج عوارض است. بهبودی چند هفته تا چند ماه طول می کشد.

بشتر ببینید
بدنسازی چیست؟ 4 اشتباه رایج بدنسازی

ابدومینوپلاستی (جراحی شکم)

 این روش با از بین بردن چربی و پوست اضافی، ناحیه شکم را به حداقل می رساند.
پس از جراحی پلاستیک، افراد ممکن است برخی عوارض جانبی کوتاه مدت مانند تورم یا دردناک بودن شکم و دشواری نشستن یا خوابیدن راحت را تجربه کنند. زهکش ها احتمالاً در جای خود قرار دارند.

تخلیه، کمک در مصرف داروها،غذاهای مخصوص، اقدامات راحتی (خواب / استراحت)، ارزیابی و مکاتبه با پزشک در مورد عوارض (خونریزی، عفونت، تورم غیر متناسب)، مدیریت درد از جمله وظایف پرستاران است که باید نسبت به انجام این وظایف نظارت کافی داشته باشند.
مراقبت ۲۴/۷: ۷۲ ساعت
بررسی های سلامتی: روزانه تا ثبات مسیر بهبودی

بهبود در طی چند روز اول ، ممکن است بدترین قسمت درد فروکش کند. روزهای ۳ و ۴ بعد از عمل به طور کلی دوره اوج عوارض است. بهبودی کند است و بهبودی کامل آن ممکن است هفته ها یا دو ماه طول بکشد. صاف یا روشن شدن رنگ اسکارها ممکن است یک سال طول بکشد. اما ممکن است هرگز کاملاً ناپدید نشوند.


لیپوساکشن

 این روش از بین بردن چربی اضافی از طریق یک مکش به منظور تغییر شکل و فرم بدن است. این روش معمولاً در زیر چانه، معده، ران، باسن، زیر بازوها و نواحی پستان انجام می شود.

برخی جراحان برای کنترل تورم و عوارض، بیماران خود را ملزم به پوشیدن لباس فشرده سازی برای چند ماه پس از جراحی می کنند. تخلیه های موقت کوچک ممکن است در برش های موجود در زیر پوست قرار داده شود تا مایعات یا خون اضافی استخراج شود.
اقدامات راحتی ، ارزیابی و مکاتبه با پزشک در مورد عوارض (خونریزی ، عفونت ، تورم غیر متناسب) ، مدیریت درد از جمله وظایفی است که باید در هنگام مراقبت پس از جراحی پلاستیک در نظر گرفته شود.
مراقبت ۲۴/۷: ۲۴ ساعت اول
بررسی سلامتی: ۱ بار بعد از ۳ روز
بهبود در طی چند روز اول ، ممکن است بدترین قسمت درد فروکش کند. روزهای ۳ و ۴ بعد از عمل به طور کلی دوره اوج عوارض است.
* بیماران باید در مورد برنامه بهبودی خود با جراح خود صحبت کنند. افراد با سرعت های مختلف بهبود می یابند و باید انتظار داشته باشند که برنامه های بهبودی متناسب با آن تنظیم شود.


جراحی پلاستیک برای درمان ژنیکوماستی 

عمل ژنیکوماستی بزرگ شدن بافت پستان در مردان است که معمولاً به دلیل عدم تعادل هورمون ها، داروها یا بیماری های مختلف ایجاد می شود. این روش با استفاده از لیپوساکشن، روش برش یا ترکیبی از هر دو اندازه بافت پستان را کاهش می دهد.

پس از مراقبت از ممکن است از لباس پشتیبانی برای به حداقل رساندن تورم در هنگام بهبودی استفاده شود. ممکن است یک لوله نازک کوچک زیر پوست قرار داده شود تا مایعات اضافی جمع شده تخلیه شود.
ارسال مجوز خصوصی پرستار، تخلیه و تغییر بانداژ ، ارزیابی و مکاتبه با پزشک در مورد عوارض (خونریزی ، عفونت ، تورم غیر متناسب) ، مدیریت درد از جمله مواردی است که باید به آن دقت و توجه ویژه صورت گیرد.

مراقبت ۲۴/۷: ۴۸ ساعت اول
بررسی سلامتی: ۱ بار بعد از ۳ روز
بهبود در طی چند روز اول صورت میگیرد، ممکن است بدترین قسمت درد فروکش کند. روزهای ۳ و ۴ بعد از عمل به طور کلی دوره اوج عوارض است.
* بیماران باید با جراح خود صحبت کنند.


نتیجه گیری

ابتدا باید با جراح پلاستیک خود گفتگوی صریح و کاملی داشته باشید. از تمام سوالاتی که در مورد درد، عوارض احتمالی و زمان بهبودی جراحی پلاستیک دارید، بپرسید.

پس شما باید برای همه مسئولیت های خود که باید در طول دوره نقاهت انجام دهید برنامه ریزی کنید.


منبع:

https://www.nurseregistry.com/blog/plastic-surgery-recovery/


۱۰ , آبان ۱۳۹۹
یکدوسهچهارپنج
Loading...
در حال حاضر شما در وب سایت عضو نیستید