۴ راه برای مرتب نگه داشتن جواهرات-هوران

۴ راه برای مرتب نگه داشتن جواهرات

اگر تا به حال راهی برای مرتب نگه داشتن جواهرها خود پیدا نکرده‌اید و همه آن‌ها را به صورت نامرتب در یک کیف قرار داده‌اید، به شما پیشنهاد می‌کنیم ادامه این مقاله را بخوانید.

مرتب نگه داشتن و سازماندهی کردن جواهرات، علاوه بر اینکه از گم شدن یا آسیب دیدن آن‌ها جلوگیری می‌کند، باعث می‌شود در مواقع ضروری که برای بیرون رفتن عجله دارید، سرعت عملتان بیشتر شود. مطمئنا دلتان نمی‌خواهد که وقتی دیرتان شده، کشوی اتاقتان را باز کنید و با جواهرها به هم گره خورده روبرو شوید و یا نتوانید چیزی که به دنبالش هستید را پیدا کنید.

در این صفحه، می‌خواهیم ایده های هوشمندانه مرتب کردن جواهرات را به شما معرفی کنیم تا با استفاده از آن‌ها، میز آرایش و کشوهای تمیز و خیره کننده‌ای داشته باشید. با این ایده‌ها، در کمتر از چند ثانیه می‌توانید چیزی که به دنبالش هستید را پیدا کنید…


نحوه سازماندهی جواهرات در کشو

 1. لیست جواهراتتان را آماده کنید

اگر می‌خواهید بدانید هر دسته از جواهرها چه فضایی را اشغال می‌کنند، باید تعداد آن‌ها را یادداشت کرده تا ظرفی که اندازه آن دسته است را با اندازه مناسبش انتخاب کنید. مثلا اگر فقط یک النگو دارید اما بیشتر از ۱۰ عدد گوشواره دارید، مطمئنا ظرفی که برای گوشواره‌ها انتخاب می‌کنید بزرگتر است.

4 راه برای مرتب نگه داشتن جواهرات

 1. ظرف‌ها را آماده کنید

در خانه تان به دنبال ظرف هایی بگردید که بتوانید درون آن‌ها جواهراتتان را قرار دهید. از هر چیزی برای اینکار می‌توانید استفاده کنید؛ مثلا جعبه تخم مرغ، لیوان های یکبار مصرف، قوطی کنسرو و… هر چیزی که به نظرتان اندازه مناسبی دارد خوب است. اگر می‌خواهید کشو جواهراتتان کلاسیک باشد، می‌توانید از ظرف های چینی برای این کار استفاده کنید.

بشتر ببینید
8 راهکار برای اینکه همیشه خوش استایل باشید

 

 1. جواهرات را بر اساس نوعشان تقسیم بندی کنید

درون هر ظرف فقط جواهرهایی که شبیه به هم هستند را قرار دهید: دستبندهای کلفت را در یک کاسه قرار دهید، گوشواره های بلند را از لبه فنجان آویزان کنید و گل سینه و حلقه‌ها را در کوچکترین ظرف‌ها بگذارید. برای اینکه درون ظرف‌ها پر نشوند، می‌توانید دسته بندی تان را بیشتر کنید. مثلا النگو‌ها را از دستبند‌ها جدا کنید و یا حلقه های کلاسیک را از انگشتر های پر زرق و برق دور نگه دارید.

 

 1. لایه بندی کنید

اگر کشوی میزتان عمیق است، می‌توانید کشو را با استفاده از شیشه یا یک مقوای کلفت یا هر چیز تخت و مسطحی، به دو قسمت تبدیل کنید. بهتر است آن دسته از جواهرها که در فصل فعلی می‌پوشید را در قسمت بالا و آن هایی که در این فصل پوشیده نمی‌شوند را در قسمت پایین قرار دهید.


نحوه سازماندهی جواهرات بر روی میز آرایش

 1. لوازم پر مصرف را جا کنید

برای مرتب نگه داشتن جواهرها، یک ظرف کوچک یا یک لیوان مخروطی را روی میز آرایش قرار داده و جواهراتی که هر روز استفاده می‌کنید را درون آن قرار دهید. با این کار، دیگر نیازی ندارید که هر روز وقت زیادی را صرف پیدا کردن جواهراتتان کنید و احتمال فراموش کردن آن‌ها هم از بین می‌رود.

4 راه برای مرتب نگه داشتن جواهرات

 1. میز آرایشتان را با جواهراتتان بیارایید

برای زیبا جلوه دادن میز آرایشتان، می‌توانید یک مجسمه روی آن قرار داده و جواهراتتان را روی آن آویزان کنید. از ایده هایی که به ذهنتان می‌رسد استفاده کنید تا میز آرایشتان را مانند یک موزه مینیاتوری درست کنید.

بشتر ببینید
زیبایی صورت را با 10 روش طبیعی برای همیشه حفظ کنید

 

 1. از آویز‌ها استفاده کنید

برای جلوگیری از بهم ریختگی یا گره خوردن گردنبندهای با زنجیر ظریف، می‌توانید یک گردنبند آویز کوچک خریداری کرده و گردنبند هایتان را روی آن آویز کنید. با این کار، نه تنها در وقتتان صرفه جویی می‌کنید، بلکه از گردبندتان نیز محافظت می‌کنید.

 

 1. کیف جواهرات را روی میز آرایش قرار دهید

داشتن یک کیف جواهرها که با میز آرایشتان هم خوانی دارد، به شما کمک می‌کند تا با دقت بیشتری جواهراتتان را مرتب کنید.


نحوه سازماندهی جواهرات روی دیوار

 1. از قلاب استفاده کنید

اگر مجموعه گردنبند هایتان تنوع و تعداد زیادی دارد، می‌توانید با نصب یک ردیف قلاب روی دیوار، آن‌ها را به صورت مرتب آویزان کنید. حتی می‌توانید دستبند‌ها و جواهرها دیگر را هم از دیوار آویزان کنید.

 

 1. یک وسیله دو کاره برای آویز جواهراتتان استفاده کنید

اگر ترجیح می‌دهید جواهرها خود را آویز کنید، به شما پیشنهاد می‌کنیم به سراغ کمد دیواری های کوچک آینه دار بروید. درون این کمد دیواری های کوچک، پر از قلاب و قفسه است و می‌توانید پس از استفاده از جواهرات، خودتان را در آینه جلویی مشاهده کنید. وسایل دو کاره زیادی وجود دارند که یکی از کاربرد های آن‌ها، مرتب نگه داشتن جواهرها است.

جواهرات

 1. جواهراتتان را قاب کنید

یکی از راه های ایده آل برای آویز گوشواره‌ها، استفاده از تابلوهای پارچه‌ای است. می‌توانید تابلو را بر روی دیوار کنار میز آرایشتان نصب کنید تا در هنگام آماده شدن، به راحتی بتوانید گوشواره مورد نظرتان را انتخاب کنید.


نتیجه گیری

سازماندهی و مرتب نگه داشتن جواهرها، یکی از چالش های زندگی هر فردی است. گاهی اوقات قبل از آماده شدن برای مهمانی، باید زمان زیادی را صرف پیدا کردن جواهرات کنید و از این بابت اصلا احساس خوبی نخواهید داشت.

بشتر ببینید
پاسخ به 4 سوال اساسی در مورد جراحی زیبایی زنان

در این صفحه، چند مورد از راه های سازماندهی جواهرها را به شما معرفی کردیم تا با استفاده از آن‌ها، بتوانید سریع‌ترین و مناسب‌ترین انتخاب‌ها را داشته باشید.

امیدواریم با مطالعه این صفحه، به خوبی با راه های مرتب نگه داشتن جواهرات آشنا شده و از آن‌ها استفاده کرده باشید…


منبع:

https://www.realsimple.com/beauty-fashion/shoes-accessories/jewelry/how-to-arrange-jewelry


۱۰ , آبان ۱۳۹۹
یکدوسهچهارپنج
Loading...
در حال حاضر شما در وب سایت عضو نیستید