۲۰ راه برای لذت بردن از تنهایی - سامانه جامع سلامت و زیبایی

۲۰ راه برای لذت بردن از تنهایی

امروز می خواهیم در مورد  ۲۰ راه برای لذت بردن از تنهایی صحبت کنیم، بعضی از افراد با تنهایی شان راضی و شاد هستند و به نظر نمی رسد که با آن مشکلی داشته باشند. اما برای دیگران، این کاری تقریبا نشدنی به نظر می رسد. اگر جز آن دسته از افراد هستید که فکر می کنید در تنهایی دوام نمی آورید، خبر خوبی برایتان داریم!

حتی اگر انسان برون گرایی هستید، با دنبال کردن این ۲۰ روش، بیشتر دلتان می خواهد که زمانی از روز را فقط به خودتان و برای خودتان اختصاص دهید و از آن لذت ببرید.

زمانی که با خودتان دوست می شوید، تغییرات مثبتی در روحیه تان به وجود می آید. درست است که انسان موجود اجتماعی است؛ اما فرض کنید در موقعیتی قرار گرفته اید که مجبورید برای مدت زمان طولانی تنها باشید. اگر راه های لذت بردن از تنهایی را بلد نباشید، در هم می شکنید!

برای خواندن ادامه این مطلب، با ما همراه باشید….

تنهایی


قبل از اینکه روش های لذت بردن از تنهایی را معرفی کنیم، یک چیز را مشخص کنیم! لذت بردن از تنهایی به معنی خودداری از حضور در اجتماع نیست. اینکه یاد بگیرید چطور از لحضات تنها بودنتان لذت ببرید، به این معنی نیست که باید در تنهایی بازی کنید، ضد اجتماعی باشید، دوستی نداشته باشید یا عاشق نشوید! شما همه این کار ها را انجام می دهید، اما زمانی از شبانه روزتان را فقط به خودتان اختصاص می دهید.

از طرف دیگر، شاید خانواده و دوستان زیادی داشته باشید اما با آن ها هم فکر نباشید و از درون، احساس تنهایی می کنید. و یا قطع ارتباط با شخصی شما را منزوی کرده است. در اینجا شما “دور افتاده” به نظر می رسید، نه کسی که برای خودش وقت می گذارد.

بشتر ببینید
بدنسازی چیست؟ 4 اشتباه رایج بدنسازی

قبل از اینکه یاد بگیرید چطور از لحضات تنهایی تان نهایت لذت را ببرید، مطمئن باشید که احساس دور افتاده بودن را از خودتان دور کرده اید و هدفتان این است که در اوقات بیکاری، برای شادی و لذت خودتان تلاش کنید.


نکاتی برای شروع لذت بردن از تنهایی

نکاتی که می خواهیم در اینجا معرفی کنیم، به شما کمک می کنند که در مسیر لذت بردن از تنهایی، سریعتر قدم بردارید. شاید شما را یک شبه به هدفتان نرسانند، اما راهنمای خوبی برایتان هستند.

از این نکات به عنوان عصای راهتان استفاده کنید. می توانید بر اساس شخصیت، سلیقه و سبک زندگی تان، آن ها تغییر دهید و یا قسمتی از آن را انجام دهید:


۱. خودتان را با دیگران مقایسه نکنید.

لذت بردن از تنهایی


گفتن این حرف آسان تر از انجام آن است؛ اما در هر صورت، باید دست از مقایسه زندگی خودتان با دیگران بردارید وگرنه لذت بردن از تنهایی را تجربه نخواهید کرد. تعداد دوستان یا رفت و آمد های شما مهم نیستند. مهم این است که آیا از بودن در جمع دوستان یا خانواده لذت می برید یا نه؟ ممکن است هم نشینی با گروه کوچکی از دوستان برایتان دلپذیر تر باشد، تا اینکه بخواهید با ۲۰ الی ۳۰ نفر به گردش و تفریح بروید.

یادتان باشد که زندگی دیگران آن چیزی نیست که به ما نشان می دهند. اکثر افراد در شبکه های اجتماعی یا در حضور دیگران، داستان ها و روایت هایی را به اشتراک می گذارند که فقط یک لحظه کوتاه از زندگی شان است. شما با تمام زندگی آن ها و دغدغه هایشان آشنا نیستید. حتی نمی توانید مطمئن باشید که اگر لحظه ای جای آن ها بودید، آیا حسرت زندگی الان خودتان را می خوردید یا نه!

بشتر ببینید
آیا برای ازدواج اول باید عاشق شد؟ 1 سوال اساسی ...

۲. از رسانه های اجتماعی فاصله بگیرید.

رسانه های اجتماعی ذاتاً بد یا مشکل ساز نیستند، اما اگر احساس می کنید که با چک کردن مرتب آن ها، دچار استرس یا نا امیدی می شوید، باید از آن فاصله بگیرید.

20 راه برای لذت بردن از تنهایی


نگاه کردن به تصویر یک زوج با لبخندی که تا ابد هک شده، به شما این واقعیت را القا می کند که آن ها همیشه خوشحال و راضی هستند و فکر می کنید به خاطر اینکه در حال حاضر کنار شخصی که دوستش دارید نیستید و یا همیشه در حال خندیدن نیستید، زندگی شادی ندارید. در حالی که چنین نیست!

یک نفس عمیق بکشید و گوشی، لپتاپ یا کامپیوترتان را کنار بگذارید. لذت بردن از تنهایی تجربه ای عمیق و خاص خواهد بود.

اگر می خواهید تفاوت را احساس کنید، آزمایشی انجام دهید و برای ۴۸ ساعت، از حضور در شبکه های اجتماعی خودداری کنید. اگر این کار باعث بهبود کیفیت زندگی تان شد و یا دیدید که بودن یا نبودن در شبکه های اجتماعی فرقی برایتان نداشت، سعی کنید روزانه حداقل برای ۱۰ تا ۱۵ دقیقه، خودتان را از آن ها جدا کنید.


منبع: Healthline

در انتها امیدواریم که از مطلب «۲۰ راه برای لذت بردن از تنهایی» خوشتان آمده باشد و نکات خوبی را از آن آموخته باشید. برای مشاهده‌ی سایر مطالب می‌توانید به سامانه جامع سلامت و بهداشت هوران مراجعه کنید.

 


۳۰ , شهریور ۱۳۹۹
یکدوسهچهارپنج
Loading...
در حال حاضر شما در وب سایت عضو نیستید