۸ راهکار کاهش وزن با عسل-هوران

۸ راهکار کاهش وزن با عسل

فواید عسل در بیشتر رژیم‌های کاهش وزن به طور کاملا محسوسی حس و دیده شده است. اگر می‌خواهید لاغر شوید، عسل می‌تواند بسیار مفید باشد. می‌توانید عسل را با لیمو، دارچین یا زنجبیل بخاطر تأثیرات خوبی که دارد، امتحان کنید. اما قبل از اینکه در مورد فواید عسل در ارتباط با کاهش وزن بحث کنیم، باید برخی از نگرانی‌هایی را که مردم اغلب در مورد عسل دارند را برطرف کنیم.

کاهش وزن و عسل


فواید عسل برای لاغری

عسل به عنوان یک ماده‌ی محرک، برای چربی‌های ذخیره شده‌ی بدن، شناخته شده است. هنگامی که این چربی سوخته می‌شود تا انرژی لازم را برای فعالیت‌های روزانه‌ی شما تأمین کند، کاهش تدریجی وزن و رهایی از مشکلات چاقی را به طور محسوسی مشاهده خواهید کرد.


برای افرادی که دارای اضافه وزن و چاقی هستند، عسل نه تنها خطر ابتلا به اختلالات قلبی عروقی را کاهش می‌دهد بلکه مانع از چاقی و کاهش وزن می‌شود. همانطور که این مزیت، در یک تحقیق منتشر شده در مجله علمی جهان منتشر گردیده است.

همراه با فعالیت بدنی منظم و رژیم غذایی متعادل، این ماده می‌تواند به شما در داشتن زندگی فعال‌تر و سالم‌تر کمک کند. علاوه بر این عامل، مصرف عسل در مقایسه با قند، می‌تواند به کاهش سطح کلسترول کمک کند.


ارزش غذایی عسل

طبق نتایج به دست آمده از USDA، عسل: آب، انرژی، فیبر، قند و ویتامین‌ها و مواد معدنی مختلف را برای بدن تأمین می‌کند. این ماده حاوی مواد معدنی مهمی: مانند آهن، سدیم، پتاسیم، فسفر، روی و کلسیم است. عسل همچنین حاوی ویتامین‌هایی است که شامل: فولات، نیاسین، ریبوفلاوین، ویتامین C و ویتامین B6 می‌باشد، اما دارای مقادیر کمی سلنیوم، پروتئین، فیبر و اسیدهای آمینه است.

8 راهکار کاهش وزن با عسل


مقایسه عسل و شکر

عسل حاوی قند است. با این حال، بر خلاف شکر تصفیه شده، عسل حاوی ویتامین‌ها و مواد معدنی مفیدی نیز می‌باشد. شکر، که مردم اغلب از آن برای شیرین کردن غذای خود و همچنین نوشیدنی‌ها استفاده می‌کنند، منبع “کالری خالی” در نظر گرفته می‌شود، به این معنی که: خوردن آن هیچ فایده‌ای برای بدن ندارد.


به طور معمول، برای هضم شکر، از ویتامین‌ها و مواد معدنی ذخیره شده در بدن استفاده می‌شود. این مواد مغذی برای حل چربی‌ها و کلسترول ضروری می‌باشد، بنابراین مصرف قند خالص تا حدی مضر است. هنگامی که بیش از حد ممکن، قند می‌خورید، نه تنها به دلیل کالری بلکه به دلیل کمبود ویتامین‌ها و مواد معدنی بدن، اضافه وزن پیدا می‌کنید.

بشتر ببینید
5 اسموتی سبز برای کمک به کاهش وزن

عسل این اثر را متعادل می‌کند زیرا منبع خوبی از مواد مغذی است که به افراد کمک می‌کند تا در صورت کاهش وزن به کاهش وزن کمک کنند.


چگونه عسل برای کاهش وزن مفید است؟

متداول‌ترین روش‌هایی است که می‌توان از عسل برای کاهش وزن استفاده کرد شامل موارد زیر می‌باشد: عسل یک ماده‌ی مقوی و مملو از آنتی اکسیدان است.


عسل و سیر

به فواید عسل و سیر می‌پردازیم. طبق تحقیق منتشر شده در آیورودا، خوردن سیر غوطه ور شده در عسل نیز می‌تواند باعث کاهش وزن شود. به شما پیشنهاد می‌کنیم که سیر غوطه ور شده را در عسل برای مدتی نگه دارید و سپس برای مقابله با چاقی هر روز یک حبه بخورید.


آب عسل و لیمو 

عسل در صورت مصرف با آب ولرم و آبلیمو (آب تازه‌ی بدون شکر و نمک) می‌تواند به کاهش وزن کمک کند. بسیاری از افراد در آغاز روز این نوشیدنی را به عنوان راهی برای تحریک کاهش وزن می‌نوشند. عسل مملو از ۲۶ اسید آمینه و چندین ویتامین و مواد معدنی ارزشمند ذکر شده در بالاست که بسیاری از آن‌ها به سوخت و ساز بدن کمک می‌کنند.

با تنظیم متابولیسم بدن موجب، هضم غذا، و جذب مواد معدنی می‌شود و به درستی مورد استفاده قرار می‌گیرد. چربی‌ها به انرژی قابل استفاده تبدیل می‌شوند. بنابراین موجب بهبود سلامت کلی بدن می‌شوند.

تحقیقات نشان می‌دهد که نوشیدن حدود یک قاشق چای خوری یا ۱۰ میلی لیتر عسل، با ۵ میلی لیتر لیمو و ۱۵۰ میلی لیتر آب ولرم، به صورت روزانه می‌تواند روند کاهش وزن را تقویت کند. این مورد یکی از فواید عسل محسوب می‌گردد.

8 راهکار کاهش وزن با عسل


آب لیمو موجود در این مخلوط مملو از ویتامین C است (که به آن اسید اسکوربیک نیز گفته می‌شود)، که کبد را تمیز کرده و عملکرد کبد را افزایش داده و متابولیسم یا سوخت ساز چربی را تسریع می‌کند. علاوه بر موارد ذکر شده، آب لیمو عملکرد گلوتاتیون را افزایش می‌دهد، که یک آنتی اکسیدان اصلی برای مبارزه با رادیکال‌های آزاد در بدن ما و افزایش ایمنی بدن است.

بشتر ببینید
9 قانون صبحانه برای افراد مبتلا به دیابت

برای کاهش وزن به شما ترکیب عسل با آبلیمو را پیشنهاد می‌کنیم که باعث چربی سوزی و کاهش وزن می‌گردد و سوخت و ساز بدن را سرعت می‌بخشد.


عسل و دارچین

در یکی دیگر از دستورهای معروف برای کاهش، دارچین با عسل و آب گرم ترکیب شده است. مطالعات تحقیقاتی حاکی از آن است که استفاده از دارچین برای کاهش وزن مفید می‌باشد.

یک قاشق چایخوری پودر دارچین را با یک قاشق غذاخوری عسل و یک فنجان (۱۵۰ میلی لیتر) آب ولرم مخلوط کنید. این مواد را کاملا مخلوط کرده و با معده خالی بنوشید.


همچنین در تحقیقات نشان داده شده است که دارچین بر تنظیم سطح قند خون و متابولیسم گلوکز اثر تنظیم کنندگی دارد. سطح بالای قند خون می‌تواند منجر به افزایش ذخیره‌ی چربی در بدن شود. بنابراین دارچین تأثیر مثبتی در کاهش وزن دارد. این مخلوط همراه با قدرت متابولیسمی موجود در عسل می‌تواند، یک ماده‌ی تقویت‌کننده‌ی قوی در کاهش وزن شما باشد.

در تحقیقات به وضوح و روشنی توضیح داده نشده است که: چگونه این مخلوط می‌تواند به کاهش وزن کمک می‌کند، اما بسیاری از افراد ادعا می‌کنند که نتایج مثبتی از مصرف منظم آن را دیده‌اند. تحقیقات بیشتری در این مورد لازم است.


فواید عسل برای سلامتی

اگر می‌خواهید لاغر شوید، عسل می‌تواند بسیار مفید باشد. می‌توانید عسل را با لیمو و دارچین و زنجبیل امتحان کنید. زیرا می‌توانید تاثیرات آن‌ها را به خوبی مشاهده کنید.


فواید عسل در رژیم خواب زمستانی

با همه رژیم‌های جدیدی که هر ساله به وجود می‌آیند، بسیار دشوار است که بدانید کدام یک از انواع رژیم‌ها به نفع بدن شما و همچنین کاهش وزن است. یکی از جنبه‌های رژیم خواب زمستانی برای کاهش وزن، مصرف یک قاشق (۵ گرم) عسل قبل از خواب است. هنگام خواب، عسل به تحریک عملکرد کبد و کاهش هورمون‌های استرس موجود در سیستم بدن ادامه خواهد داد.

همانطور که از نام آن پیداست، این ماده به شما کمک می‌کند تا به طور سالم و آرامش بخشی به خواب زمستانی بروید. پس با فواید عسل در رژیم خواب زمستانی آشنا شدید.

 


عسل یک جایگزین عالی به جای شکر محسوب می‌گردد

یکی دیگر از فواید عسل خاصیت جایگزینی آن می‌باشد. عسل به عنوان یک ماده‌ی جایگزین برای شکر محسوب می‌شود. می‌توان از آن در نوشیدنی‌های مختلف مانند چای و شیر استفاده کرد. همچنین می‌توانید از این ماده در سایر مواد غذایی از جمله: دسر‌ها، کیک‌ها، و انواع پنکیک‌ها به جای شکر استفاده کنید. می‌توانید عسل را به بلغور جو دوسر یا ساندویچ کره‌ی بادام زمینی اضافه کنید تا مواد مغذی اضافی، طعم خوب و خطر افزایش وزن کمتری را برایتان به دنبال داشته باشد.

بشتر ببینید
آویشن ضدعفونی کننده، التیام بخش و آنتی اکسیدان قوی

فواید عسل برای دیابتی‌ها

در یک آزمایش بالینی ۸ هفته‌ای که در مجله بین المللی علوم غذایی و تغذیه منتشر شد، بررسی‌ها حاکی از آن است که: عسل می‌تواند اثرات مفیدی بر وزن بدن و چربی خون بیماران دیابتی ایجاد کند. با این حال، سطح هموگلوبین A1C را افزایش می‌دهد. بنابراین مصرف محتاطانه‌ی این ماده غذایی را به افراد دیابتی توصیه می‌کنیم.


چرا باید حتما برای کاهش وزن غذا بخوریم؟

بسیاری از افراد برای کاهش وزن خود، غذا خوردن را متوقف یا کم می‌کنند. اما این یک عمل بالقوه‌ی بسیار خطرناک است. اصلی‌ترین راه برای دریافت کالری‌ها، غذا خوردن است. که بتوانید ویتامین‌ها، مواد معدنی و فیبر‌های موجود در غذا‌ها را جذب کنید. اگر به اندازه کافی غذا نخورید، سیستم ایمنی بدن شما ضعیف می‌شود.


نتیجه‌گیری

باید اطمینان حاصل کنید که برنامه کاهش وزن شما متشکل از مصرف مناسب همه‌ی مواد مغذی باشد، و نه فقط آپشن‌های کاهش دریافت کالری را دارا باشد. علاوه بر این، همچنین شما باید، کالری سوزی روزانه خود را از طریق ورزش منظم، همراه با مصرف یک رژیم غذایی سالم افزایش دهید تا به نتیجه‌ی مطلوبی دست پیدا کنید.

فراموش نکنید که کاهش وزن یک روند تدریجی است. به دنبال میانبرها نباشید زیرا ممکن است برایتان مضر باشد. برای یک برنامه غذایی مناسب همیشه با یک متخصص تغذیه یا یک کارشناس تغذیه‌ی مجرب، مشورت کنید.


منبع:

https: //www.organicfacts.net/health-benefits/animal-product/benefits-of-honey-in-weight-loss.html


در انتها امیدواریم که از مطلب «۸ پاک کننده طبیعی برای شفاف سازی پوست صورت و بدن» خوشتان آمده باشد و نکات خوبی را از آن آموخته باشید. برای مشاهده‌ی سایر مطالب می‌توانید به سامانه جامع سلامت و بهداشت هوران مراجعه کنید.


۱۷ , مهر ۱۳۹۹
یکدوسهچهارپنج
Loading...
در حال حاضر شما در وب سایت عضو نیستید