۷ تاثیر خارق العاده بافتن موها در از بین بردن استرس-هوران

۷ تاثیر خارق العاده بافتن موها در از بین بردن استرس

شاید اینطور به نظر برسد که آراستن مو فقط جنبه زیبایی دارد اما این طور نیست. بسیاری از کارهایی که ما برای تغییر ظاهرمان انجام می‌دهیم، بر روحیه و عواطفمان تاثیر می‌گذارند. شواهد و تحقیقات نشان داده که بافتن مو قبل از مراقبه، کیفیت مراقبه تان را بهتر می‌کند و باعث تمرکز ذهن بیشتری می‌شود. در حقیقت خود آراستن مو نیز یک فرم ساده مراقبه است.

خواندن این مطلب را نیز از دست ندهید : رشد مو، ۱۶ راه مستقیم و بی دردسر برای افزایش رشد


افراد بومی‌آمریکا همیشه موهایشان را می‌بافتند و عقیده داشتند که بافتن مو خاصیت درمانی بر روی ذهن و جسم دارد. ضرب المثلی در بین آن‌ها وجود دارد که می‌گوید: “همیشه باید موهایتان را ببندید تا افکارتان پریشان نشود.”

بافت مو و بافتن مو


نه تنها در قاره آمریکا، بلکه در قاره های دیگر هم بافتن مو رایج بوده. نقاشی های سنگی در آفریقا و آسیا نشان می‌دهد که زنان و بعضا مردان موهایشان را می‌بافتند. در برخی از قبایل، موهای بافته شده نشان دهنده سن، موقعیت اجتماعی، وضعیت تاهل، ثروت، وابستگی قبیله، مذهب و قدرت بود.

حتی در فاصله زمانی ۱۰۰ سال قبل نیز مردم از بافتن مو برای نشان دادن مفاهیم خاصی استفاده می‌کردند. به طور مثال موهای بافته شده در روسیه نشانه پاکدامنی بود. یا در چین نشان دهنده تسلیم شدن مردان و یا دراسکاندیناوی مدل مختلف بافتن بیانگر مذاهب مختلف بود.


در حال حاضر، برای بافتن مویتان می‌توانید از سبک‌ها، مدل‌ها و لوازم زیادی استفاده کنید.

در مراقبه، قسمت بالای سر به عنوان دروازه ورود به یک چاکرای خاص شناخته می‌شود. شاید به همین دلیل است که افرادی که مراقبه می‌کنند، موهایشان را با یک نوار باریک می‌بافند تا راهی برای آرام کردن ذهن و بدنشان پیدا کنند.

بشتر ببینید
3 عیب چشم و ابرو های‌تان را خودتان بگیرید

هر کسی باید یک بار بافتن موهایش را امتحان کند تا قدرتی که موهای بافته شده به او می‌دهند را  تجربه کند.

خواندن این مطلب را نیز از دست ندهید :  با زنجبیل موهایتان بلندتر از همیشه خواهد شد، ۱ راه حل اساسی


بافتن مو به عنوان مدیتیشن

بافتن مو کاری تکراری است و در واقع می‌تواند نمادی از فراز و نشیب های مداوم، فرسایش زندگی، روحیه، تنفس و ضربان قلب کره زمین باشد. عمل بافندگی بسیار آرام، ساکن و ریتمیک است و ازین جهت، می‌تواند ذهن را آرام و رها کند.


بافندگی مو برای سازماندهی افکار

بافتن موها برای ورزش کردن، رقصیدن و سایر فعالیت‌ها، نه فقط به دلایل عملی و ایمنی خوب است، بلکه برای تقویت تمرکز، ایجاد یکنواختی و جلوگیری از حواس پرتی لازم است.

حتی اگر حوصله باقتن موهایتان را ندارید، جمع کردن آن‌ها (مانند مدل موی دم ابی) به شما کمک می‌کند تا در حین فعالیت، کمتر عرق کرده و نظم بیشتری داشته باشید. اگر برای زمان کار کردنتان حالت موی به خصوصی داشته باشید، با انگیزه بیشتری به حرفه تان می‌پردازید و تمرکز بیشتری خواهید داشت.

بسیاری از افراد، با آراستن موهایشان قبل از انجام کارهای سخت و دشوار، عزمشان بیشتر جزم شده و نیروی بیشتری خواهند داشت.

بافت مو و بافتن مو


بافتن موها برا از بین بردن استرس

شاید تا به حال این جمله را از مادربزرگتان شنیده‌اید که “زمانی که ناراحت هستید موهایتان را ببافید تا درد و غم بین آن‌ها گیر کند و نتواند به بقیه قسمت های بدن برسد.” این نگرش بین زنان عشایر بسیار رایج است. حتی زنان قدیمی‌مکزیکی بر این باور بودند که اگر غمگین هستید، سریع بدوید تا باد شمال غم هایتان را ببرد.

بشتر ببینید
آیا بوتاکس دردهای میگرنی را کاهش می دهد؟

همان طور که از نظر علمی‌دویدن برای ایجاد حس سرخوشی و از بین بردن غم خوب است (با بالا رفتن ضربان قلب، هورمون های شادی آور در مغز تولید می‌شوند) آراستن مو نیز غم و استرس را از بین می‌برد.

بافتن مو برای حفظ سلامت روان خوب است و اگر در حین آن تمرکز و دقت کافی داشته باشید، نشخوار های فکری و خستگی های روحی شما بلافاصله از بین می‌روند.


بافتن مو برای زیبا و توانمند سازی خود

ساده‌ترین و رایج‌ترین نوع آراستن مو همان گیس کردن است که با تقسیم کردن مو به سه قسمت انجام می‌شود. می‌توانید به هر یک از این سه قسمت یا هر ۳ آن‌ها، یک نوار رنگی یا روسری وصل کنید و موهایتان را ببافید. با این کار، علاوه بر این که راحیه تان به طرز قابل توجهی بالا می‌رود، موهایتان ظاهری بسیار زیبا پیدا می‌کند.

حتی می‌توانید پارچه رنگی را به دور موهایتان بپیچید و آن را مانند یک تاج روی سرتان قرار دهید. با یک حرکت به سادگی صاحب کل دنیا خواهید شد!


بافتن مو برای پیوستن به پیوندهای خواهرانه

بافتن مو با نوار های رنگی و زیبا، معمولا از طریق زنان خانواده انجام می‌شود. زنان زیادی در سرتاسر دنیا، از طریق نشان دادن هنر آراستن موهایشان، با تمام زنان طول تاریخ ارتباط برقرار می‌کنند.

برخی از گره های بافتنی نماد فمینسیتی دارند و برای همدلی و هم صدایی زنان بافته می‌شوند.

خواندن این مطلب را نیز از دست ندهید : درمان شوره سر، پاسخ به ۳ سوال متداول


بافتن مو برای راحتی و زیبایی بیشتر

با آراستن موهایتان، دایره فعالیت هایتان بیشتر می‌شود. فرقی نمی‌کند موهایتان کوتاه یا بلند باشند، در هر صورت نباید جریان هوا یا فعالیت هایتان مانعی برایتان باشند. تمام رشته موهایتان را جمع کنید تا خیالتان راحت باشد هیچ چیزی جلوی انجام کارتان را نمی‌گیرد.

بشتر ببینید
8 پاک کننده طبیعی برای شفاف سازی پوست صورت و بدن

اگر موهای کم پشتی دارید، با اضافه کردن نوار های رنگی می‌توانید گیس ضخیم و زیبایی داشته باشید. آراستن مو نوعی مراقبت از خود است که در نهایت، اعتماد به نفس شما را بیشتر می‌کند و شما را در نظر خودتان بسیار زیبا و دوست داشتنی نشان می‌دهد.

بافت مو و بافتن مو


نتیجه گیری

بافتن مو، در گذشته های دور جزوی از رسوم مردم کره زمین بوده است. آن‌ها برای بیان مفاهیم مختلف از آراستن مو استفاده می‌کردند. یکی از قدیمی‌ترین نگرش‌ها نسبت به بافتن مو این است که شما با آراستن موهایتان، می‌توانید افکارتان را جمع کرده و زندگی شادتری داشته باشید.


در حال حاضر، تحقیقات نشان می‌دهد که آراستن مو فقط جنبه زیبایی ندارد. عمل بافتن مو خود نوعی مراقبه است که به داشتن روحیه، اعتماد به نفس، تمرکز و هدف بیشتر شما کمک می‌کند. علاوه براین، زمانی که خیالتان از جمع شدن موهایتان راحت باشد، با دقت بیشتری به فعالیت هایتان می‌پردازید.

می‌توانید برای زیبا‌تر کردن هر چه بیشتر موهایتان، از پارچه‌ها، نوار‌ها و روسری های رنگی زیبا و براق استفاده کنید.

این مطالب را هم از دست ندهید  : 

۱.  از ۱ سشوار ایده‌آل چه انتظاری دارید؟

۲.  با این ۹ عادت رشد موهای شما به سرعت شگفت انگیزی می رسد

۳.  با انجام ندادن ۴ کار ساده از سفیدی مو جلوگیری کنید

 


امیدواریم با مطالعه این صفحه، با فوائد بافتن مو آشنا شده باشید…

منبع:

https://www.realsimple.com/beauty-fashion/hair/hair-braiding-self-care-danie-gomez-ortigoza


[epic_post_related first_title=”پست های ” second_title=”مرتبط” header_type=”heading_2″ number=”5″ template=”2″]


۲۱ , آبان ۱۳۹۹
یکدوسهچهارپنج
Loading...
در حال حاضر شما در وب سایت عضو نیستید