۴ روش نگهداری از پوست و مو-هوران

۴ روش نگهداری از پوست و مو

 

پوست و مو دو رکن اساسی در زیبایی هر فرد محسوب می‌شود که تاثیر به سزایی در بالا رفتن اعتمادبه‌نفس فرد دارد و موجب می‌شود که فرد بتواند به واسطه تقویت زیبایی این دو رکن اعتمادبه‌نفس خود را ارتقا دهد. امروز به طور گسترده شاهد مراقبت از پوست و مو هستیم و می‌بینیم که بسیاری از افراد به‌دنبال روش‌ها و فنونی می باشند که بتوانند پوست خود را در برابر هرگونه آسیب و صدمه حفظ کنند.

متخصصان پوست برای مراقبت از این دو رکن اساسی و همچنین حفظ آن‌ها در برابر هرگونه آلودگی و آسیب روش‌ها و فنون بسیاری را معرفی کرده‌اند که شما می توانید به راحتی با به کارگیری این روش‌ها پوست و موی خود را از هرگونه آسیب حفظ نموده و زمینه را برای زیبایی هرچه بیشتر آن‌ها فراهم نمایید.


روش‌های مراقبت از پوست

شناخت درست نوع پوست

به عنوان اولین و شاید اصلی‌ترین روش برای مراقبت از اوست باید شما نوع پوست خود را بشناسید و بدانید که چه محصولاتی برای نوع پوست شما مضر و چه محصولاتی برای نوع پوست شما مفید می باشند. برای مثال ممکن است یک شوینده برای پوست چرب مصر و برای پوست خشک مفید باشد.

بنابراین شما باید اطلاع داشته باشید که پوست شما چرب و یا خشک می باشد که بتوانیم با دانش و اطلاعات کافی درباره پوست خود نسبت به انجام کارهای لازم برای مراقبت از آن اقدام نمایید و مراقبت از پوست را در برنامه اصلی زندگیتان قرار دهید.


انتخاب شوینده مناسب

بنا به گفته متخصصان پوست انتخاب یک شوینده مناسب بسیار در مراقبت از پوست شما موثر واقع می‌شود بنابراین در هنگام استفاده از شوینده برای پوست خود شوید کی را انتخاب کنید که پوست شما را بیش از حد سفت و خشک نکند همچنین توجه داشته باشید که صورت خود را در هنگامی‌که احساس می‌کنید هیچ‌گونه آلودگی در آن وجود دارد نشویید زیرا شستن بیش از حد صورت و دست‌ها موجب از بین رفتن چربی‌های پوست و صدمه دیدن بافت پوستی می شود.

بشتر ببینید
دندان‌پزشکی ، آنچه لازم است درباره جراح زیبایی دندان بدانیم

استفاده از کرم و لوسیون مناسب

استفاده از کرم‌های ضدآفتاب در هنگام تماس مستقیم با نور خورشید می‌تواند یک عامل مؤثر در حفظ پوست شما در برابر اشعه‌های مضر خورشید باشد و آسیب‌های نور خورشید را به حداقل ممکن برساند بنابراین با استفاده از کرم‌های ضدآفتاب عمل مراقبت از پوست را انجام دهید.

4 روش نگهداری از پوست و مو


انتخاب محصول خوب

حتی اگر شما دارای پوستی مرطوب هستید نیاز به  استفاده از مرطوب کننده ها پیدا می کنید. زیرا کرم‌های مرطوب کننده با دارا بودن خواص و مزایای زیادی از ایجاد ترک‌های پوستی جلوگیری می کنند.  بنابراین استفاده از یک کرم مرطوب کننده خوب می‌تواند نقش بسیاری در مراقبت از پوست شما داشته باشد و از ایجاد ترک‌های پوستی جلوگیری نماید.


روش های مراقبت از مو

همانگونه که گفته شد پوست و مو به‌عنوان دو رکن اساسی در زیبایی محسوب می شوند بنابراین مراقبت از پوست و مو بسیار حساس بوده و شما نباید از آن‌ها غافل شوید. در این مقاله سعی داریم شما را با روش‌های مراقبت از مو آشنا کنیم.

پوست و مو


شناخت درست جنس مو

در مرحله اول باید شناخت و اطلاعات کافی درباره نوع موهای خود به دست بیاورید. شناخت جنس موهای شما در انتخاب به شامپوها و مراقبت از آن‌ها بسیار مؤثر می‌باشد. موی شما ممکن است صاف،  لخت، فر و موج دار باشد که هر کدام از این دسته دارای روش‌ها و فنون خاصی برای نگهداری هستند بنابراین شما در مرحله اول باید نوع موی خود را بشناسید.


تعیین میزان آسیب

پس از شناخت نوع موی خود باید آسیب‌های موی خود را معین کنید مثلاً ممکن است موی شما دارای شور و سنگین و یا پوسته ها باشد. ریشه ریشه شدن موها و ریزش مو از دیگر آسیب‌های وارد به مو هستند که شما باید اطلاعات کافی درباره آن‌ها بدست  بیاورید.شناخت و اطلاعات کافی می‌تواند یکی از ارکان اساسی مراقبت از پوست و مو باشد.

بشتر ببینید
زیبایی صورت را با 10 روش طبیعی برای همیشه حفظ کنید

استفاده از سرم های مخصوص

شما می‌توانید برای تقویت مو از سرم‌های مخصوص مو استفاده کنید. سرم های تقویت کننده مو دارای مواد مورد نیاز برای سلامت موها هستند که می‌توانند در براق شدن و بدست آوردن سلامت اولیه موها بسیار موثر و تاثیرگذار باشند.


استفاده از پروتئین

پروتئین ها یکی دیگر از مواردی هستند که در مراقبت از مو بسیار موثر می باشد استفاده از پروتئین‌های مو می‌تواند نقش بسیاری در محافظت از ریشه مو داشته باشد و نگذارد موی شما ریزش پیدا کند. برای استفاده از این پروتئین‌ها شما می توانید از شوینده هایی نیز که دارای پروتئین‌های مخصوص مو هستند استفاده کنید.


مراجعه به متخصصان پوست و مو

متخصصان پوست و مو پزشکانی هستند که دارای مدرک تخصصی پوست و مو می باشند. این افراد با دارا بودن مهارت و دانش کافی در رابطه با پوست و مو این توانایی را پیدا کردند که نقش بسیاری در مراقبت از پوست و مو و همچنین بین بردن بیماری‌های  پوست و مو موثر واقع شوند.

نخ بینی

شما می‌توانید برای انجام مشاوره‌های مرتبط با پوست و مو و همچنین بهبود بیماری‌های پوستی و بیماری‌های مرتبط با مو به این پزشکان مراجعه نمایید.


سوالات متداول

حال این سوال مطرح می‌شود که برای مراقبت از پوست و مو و همچنین کنترل و بهبود بیماری‌های مرتبط با پوست و مو چه پارامترهایی را برای انتخاب پزشک متخصص پوست و مو در نظر بگیریم ؟

 

در برخی مواقع دیده شده است که پزشکان عمومی نیز کارهای مرتبط با بیماری‌های پوست و مو و مراقبت از پوست و مو را انجام می دهند می نکته توجه فرمایید که دانش و مهارت یک پزشک متخصص پوست و مو بسیار بیشتر از یک پزشک عمومی بوده.

بشتر ببینید
3 روش ویژه برای خوش عکس شدن آقایان

شما می‌توانید به‌راحتی با مراجعه به پزشک متخصص مشکل پیش‌آمده را حل نمایید. اگرچه ممکن است در برخی مواقع نیز دیده شود که یک پزشک عمومی نیز در رابطه با پوست و مو دارای مهارت و دانش بسیاری باشد و بتواند در حل مشکل شما شما را یاری رساند.


نتیجه گیری

بنابراین در هنگام مراجعه به پزشک متخصص پوست و مو شما باید نسبت به دانش مهارت این فرد اطلاعات کافی دریافت نمایید و به مراکز معتبر مراجعه نمایید. مراجعه به یک مرکز معتبر پوست و مو  و همچنین یک پزشک ماهر و توانا میتواند نقش بسیاری در مراقبت از پوست و موی شما داشته باشد.


در انتها امیدواریم که از مطلب «مانیکور، پدیکور و لاک زدن ناخن ها در دوران بارداری» خوشتان آمده باشد و نکات خوبی را از آن آموخته باشید. برای مشاهده‌ی سایر مطالب می‌توانید به سامانه جامع سلامت و بهداشت هوران مراجعه کنید.


۱۰ , مهر ۱۳۹۹
یکدوسهچهارپنج
Loading...
در حال حاضر شما در وب سایت عضو نیستید