۱۰ اشتباه بزرگ آرایشی زنان بالای ۵۰ سال و راه های تصحیح آن ها!-هوران

۱۰ اشتباه بزرگ آرایشی زنان بالای ۵۰ سال و راه های تصحیح آن ها!

دانستن اشتباهات آرایشی، به شما کمک می‌کند تا با نحوه صحیح آرایش کردن بیشتر آشنا شوید و در صورتی که هر کدام از آن‌ها را انجام می‌دهید، جلوی تکرار بیشتر اشتباهتان را بگیرید! همان طور که می‌دانید، هر سن و دوره ای، آرایش مخصوص به خودش را دارد.

در حال حاضر، آرایشی که یک خانم ۲۰ ساله انجام می‌دهد، با آرایشی که یک خانم ۷۰ ساله دارد، متفاوت است.اگر ندانید که چطور باید آرایش کنید، به جای اینکه چهره تان جوان تر و سرزنده تر به نظر برسد، پیرتر خواهد شد.

همیشه یادتان باشد که کلید هر آرایش طبیعی و موفقی، استفاده از کمترین مواد آرایشی ممکن است. بهتر است سعی کنید از حداقل مواد و لوازم آرایشی استفاده کنید و فقط به فکر رفع نواقص صورتتان باشید. با این راهکار، چهره تان طبیعی تر و زیباتر خواهد شد.

در اینجا می‌خواهیم شما را با ۱۰ اشتباه رایجی که زنان بالای ۵۰ سال در آرایش کردن انجام می‌دهند، آشنا کنیم. با ما همراه باشید…


استفاده بیش از حد از مواد زیرسازی پوست

مواد مخصوص زیرسازی، باعث مسدود شدن پوست شده و در بین خط و چین های صورت جمع می‌شوند. اگر پوست خشکی دارید، بهتر است از مواد زیرسازی که دارای چربی هستند استفاده کنید. مواد زیر سازی که خریداری می‌کنید، باید روشن تر از پوست خودتان باشد تا چهره تان را شادابتر نشان دهد.

اگر پوست تان بیش از حد خشک است، باید هفته ای ۲ الی ۳ بار لایه برداری پوست انجام دهید و پس از آن، از یک کرم یا روغن مرطوب کننده خوب استفاده کنید. می‌توانید در طول روز، از کرم‌های شب استفاده کنید. این کرم‌ها پوست را به خوبی غذارسانی می‌کنند و خشکی را به راحتی از بین می‌برند.

آرایشی

علاوه بر این، می‌توانید برای صورتتان یک اسپری آب بخرید و درون آن مقدار کمی محلول آبرسان پوست بریزید. هر زمان که احساس کردید پوست صورتتان خشک شده، چشمانتان را ببندید و مقدار کمی از محلول را در نزدیکی صورتتان اسپری کنید.

بشتر ببینید
مانیکور، پدیکور و لاک زدن ناخن ها در دوران بارداری

استفاده بیش از حد کانسیلر در زیر چشم ها

معمولاً بسیاری از خانم‌ها، بیش از حد از کانسیلر استفاده می‌کنند و یا رنگ هایی را می‌خرند که تفاوت زیادی با پوست خودشان دارد. پوست زیر چشمان شما ظریف و لطیف است، بنابراین، باید از یک کانسیلر که رنگش فقط کمی روشن تر از پوست خودتان است را تهیه کرده و مقدار کمی از آن را زیر چشم هایتان پخش کنید.

آرایشی


انتخاب رژ لب بسیار تیره

رژ لب های تیره، باعث می‌شوند لب های شما کوچتر از آنچه که هست به نظر برسد. پس از گذشت چند دهه، مشاهده می‌کنید که لبهایتان به تدریج باریک تر می‌شود. بنابراین نباید طوری آرایش کنید که برجستگی لبهایتان از آنچه که هست کمتر شود. بهتر است از رنگ های شرابی، قهوه ای و در بعضی موارد حتی قرمز استفاده نکنید.

به جای آن، از رنگ های روشن مانند کالباسی، صورتی، و حتی رنگ های خنثی استفاده کنید. می‌توانید به جای رژ لب، از یک مداد لب برای رنگ دادن به لب هایتان استفاده کنید و یا فقط کمی براق کننده یا پالم لب بزنید. این کار باعث می‌شود صورتتان شاداب تر به نظر برسد.

یکی از قوانین مهم آرایشی این است که فقط می‌توانید چشم‌ها یا لب هایتان را برجسته کنید… نه هر دو!


استفاده از پودر آرایشی

پودرهای آرایشی، درون چین و چروک های صورتتان جمع می‌شود و ظاهر ناخوشایندی درست می‌کند. اگر همچنان اصرار دارید که از پودر استفاده کنید، باید رنگ های روشن و شفاف را خریداری کنید.

 


استفاده از خط چشم سیاه

یکی دیگر از اشتباهات آرایشی در سنین بالا، استفاده از خط چشم سیاه است. این خط چشم، ظاهر افراد مسن را خشن تر می‌کند و باعث تاریک تر شدن  خطوط ریز، چین و چروک و پف زیر چشم‌ها می‌شود. می‌توانید از خط چشم های با رنگ ملایم مانند خاکستری یا آبی استفاده کنید.

بشتر ببینید
6 مزیت و 6 عیب عمل جراحی بینی

اگر از سرمه استفاده می‌کنید، بهتر است از اصل بودن آن مطمئن شوید.


کشیدن نادرست خط لب

خط لب در آرایش بسیار مهم است. اگر نمی توانید آن را به درستی بکشید و یا درباره انتخاب رنگ درست هیچ شناختی ندارید، بهتر است از خط لب هایی با رنگ خنثی استفاده کنید.

هرگز سعی نکنید با کشیدن خط لب در خارج از محدوده لب‌ها، لب هایتان را بزرگتر جلوه دهید. این کار یکی از بزرگترین اشتباهات آرایشی است که همه گیر شده. هر کسی می‌تواند با اولین نگاه به چنین آرایشی، متوجه خارج بودن خط لب از محدوده لب بشود.

اگر فرم لب هایتان مشکلی دارد، می‌توانید با مراجعه به یک متخصص زیبایی، با روش های اصلاح آن آشنا شوید؛ اما هرگز فراموش نکنید که زیبایی شما، در اصالت و سادگی تان است. بنابراین نباید به خاطر تبلیغات یا معیار های نادرست جامعه درباره زیبایی، تن به هر عملی بدهید.


استفاده از ریمل و خط چشم در پلک پایینی

استفاده از ریمل و خط چشم در زیر مژه‌ها، باعث می‌شود چشم هایتان مانند پاهای عنکبوت به نظر برسند! بنابراین استفاده از ریمل را فراموش کنید! به جای آن، برای زیر مژه هایتان از یک خط چشم با رنگ ملایم استفاده کنید و آن را تا کمی بالاتر از گوشه چشمتان بکشید.


فراموش کردن رژ گونه

هر چه سنتان بالاتر می‌رود، باید از رنگ های کمتری استفاده کنید. بهتر است هر سال، رنگ رژ گونه تان را تغییر دهید، زیرا رنگ پوستتان تغییر می‌کند.

به جای استفاده از رنگ هایی مثل قرمز یا قهوه ای، از رنگ های ملایم و شادتر استفاده کنید تا چهره جوان تری داشته باشید. لازم نیست رژ گونه را به صورت یک خط بکشید؛ می‌توانید آن را در اطراف گونه تان پخش کنید تا طبیعی تر به نظر برسد.

بشتر ببینید
7 تاثیر خارق العاده بافتن موها در از بین بردن استرس

استفاده از رژ لب مایع بدون برس مخصوص

اگر می‌خواهید از رژ لب مایع استفاده کنید، برای اینکه به راحتی آن را روی لبتان پخش کنید، به برس مخصوصش نیاز دارید. بنابراین، سعی نکنید آن را با انگشتتان به لب‌ها بمالید.

آرایشی


استفاده از مداد ابرو خیلی تیره

استفاده از مداد ابروی مشکی، یکی از اشتباهات آرایشی رایجی است که هر کسی ممکن است انجام دهد. به جای آن می‌توانید از رنگ قهوه ای تیره استفاده کنید. قهوه ای تیره تقریباً برای هر پوستی مناسب است. استفاده از مداد ابروی خیلی تیره، آرایش شما را خشن تر می‌کند و ملاحت آن را از بین می‌برد.


نتیجه گیری

پس از بالا رفت سن، دیگر نمی توانید از همان روش های آرایشی گذشته استفاده کنید. آرایش شما باید با سن و پوستتان مطابقت داشته باشد تا طبیعی تر به نظر برسد.

برای داشتن یک آرایش زیبا، بهتر است با اشتباهات آرایشی آشنا شوید تا در صورت لزوم، آن‌ها را اصلاح کنید و به دنبال ایده های بهتری باشید.

امیدواریم با خواندن این مقاله، توانسته باشید اشتباهات آرایشی تان را متوجه شوید و از انجام مجدد آن‌ها جلوگیری کنید…


منبع:

/sixtyandme.com/10-big-makeup-mistakes-for-women-over-50/


در انتها امیدواریم که از مطلب «۱۰ اشتباه بزرگ آرایشی زنان بالای ۵۰ سال و راه های تصحیح آن ها!» خوشتان آمده باشد و نکات خوبی را از آن آموخته باشید. برای مشاهده‌ی سایر مطالب می‌توانید به سامانه جامع سلامت و بهداشت هوران مراجعه کنید.


۱۸ , مهر ۱۳۹۹
یکدوسهچهارپنج
Loading...
در حال حاضر شما در وب سایت عضو نیستید