کمر درد، ۱۰مورد از بهترین روغن‌های ضروری برای درمان درد پشت

۱۰مورد از بهترین روغن‌های ضروری برای درمان درد پشت و کمر درد

استفاده از روغن‌های ضروری برای درمان درد پشت یک روش رایج و متداولی است. زیرا استفاده از این روغن‌های طبیعی فواید ضد التهابی و ضد اسپاسمی زیادی دارد. کمردرد، اشکال مختلفی دارد و به علت‌های مختلفی ایجاد می‌شود.

کمردرد کمر درد


کمر درد یا درد پشت می‌تواند بسیار حاد باشد و دلایل اصلی آن شامل: کشیدگی عضلات یا رباط هاست که اغلب از طریق بلند کردن اجسام سنگین یا حرکت سریع و غیرمعمول انجام می‌شود.

برخی از مشکلات مزمن یا طولانی مدت درد پشت و کمر درد، از آرتروز، دیسک‌های برآمده، عصب‌های کشیده، پوکی استخوان، انحنای ستون فقرات، اختلالات خواب، عفونت‌های ستون فقرات، وضعیت بد بدن یا نوع تشکی که بر روی آن می‌خوابید، ناشی می‌شود.


بعلاوه، عاداتی مانند خستگی، کشیدگی گردن، خم شدن برای مدت زمان طولانی، حمل وسایل بزرگ، خم شدن، پیچ خوردن، عطسه، سرفه و دوره‌ی طولانی مدت از رانندگی کردن یا ایستادن زیاد نیز می‌تواند، باعث درد پشت شود. که باید برای درمان درد پشت از راه حل‌های کاربردی استفاده نمود.


برخی از رایج‌ترین علائم درد پشت شامل التهاب، تب، بیحسی در ناحیه باسن، درد شدید، بیاختیاری، کشش درد در پاها یا مشکل در ادرار کردن می‌باشد. این علائم، حتی اگر موقتی باشند، می‌توانند بیانگر آسیب دیدگی یا وضعیت جدی‌تری در پشت باشند. این موارد از جمله علائمی هستند که ممکن است بر روی اعصاب یا نخاع تأثیر بگذارد. در این موارد مراجعه به پزشک حتما توصیه می‌شود. با این حال، استفاده از روغن‌های ضروری برای درمان درد پشت می‌تواند یک راه حل سریع و قابل اعتماد باشد.

 


لیست روغن‌های ضروری برای درمان کمر درد

روغن‌های ضروری و گیاهی بسیار مفیدی برای درمان درد پشت وجود دارد. که شامل موارد زیر است:

  • روغن فلفل
  • روغن اسطوخودوس
  • روغن اردج
  • روغن بابونه
  • روغن مریم گلی
  • روغن زنجبیل
  • روغن رزماری
  • روغن نعناع فلفلی
  • روغن ریحان
  • و روغن خردل می‌باشد.

روغن مریم گلی برای کمر درد

استفاده از این روغن راهی ساده برای کاهش درد، التهاب و اسپاسم عضلانی و رباط هاست. وقتی کمرتان درد می‌کند، عضلات اغلب قفل می‌شوند و نمی‌توانند کشیده شوند. روغن مریم گلی آن عضله‌ها را آرام می‌کند و لذت بردن از دامنه‌ی حرکتی شما را آسان می‌کند.


روش استفاده از روغن مریم گلی

۵-۴ قطره روغن مریم گلی را با یک روغن دیگر مانند روغن بادام یا روغن نارگیل مخلوط کنید و به صورت موضعی این ترکیب را در ناحیه‌ای که کمر درد دارد بمالید. برای بهبود اثر جذب روغن، ناحیه را به آرامی ماساژ دهید تا کمر درد بهبود یابد.

بشتر ببینید
8 روش درمانی در طب سنتی ایران

روغن اسطوخودوس

اسطوخودوس به عنوان یکی از معروف‌ترین روغن‌های اساسی و ضروری موجود در بازار، قادر است درد کمر را با از بین بردن اسپاسم و کاهش تنش، کم کند. در عین حال باعث آرامش ذهن و کاهش التهاب می‌شود.


نحوه استفاده از روغن اسطوخودوس

می‌توانید به صورت موضعی روغن اسطوخودوس را به شکل رقیق نشده (فقط چند قطره) به محل درد خود بمالید، یا به راحتی روغن اسطوخودوس را در اتاق یا خانه خود پخش کنید تا فضای آرامش بخشی را در طول روز برایتان فراهم کند.


روغن بابونه

این اسانس یا روغن افسانه‌ای، هزاران سال است که برای کاهش استرس و کاهش اضطراب مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما اثرات جسمی و روانی بر فرد دارد. این یک ماده‌ی ضد درد موثر و ضد التهاب است. 


نحوه استفاده از روغن بابونه

می توانید برای داشتن یک مشت قوی‌تر از آنتی اکسیدان‌ها و ترکیبات ضد التهاب، چند قطره روغن بابونه را به یک فنجان چای بابونه اضافه کنید، یا می‌توانید این روغن را با یک روغن حامل مخلوط کرده و به آرامی به قسمت آسیب دیده بمالید.


روغن زنجبیل مناسب برای درمان درد پشت

زنجبیل به دلیل تأثیری که بر روی معده می‌گذارد و تسکین دهنده‌ی التهابات آن است، برای افراد کاملاً شناخته شده است. اما همچنین ماده‌ی گرم‌کننده‌ای است که می‌توانید آن را به پشت بمالید تا تنش‌های عضلانی را کاهش دهید. همچنین این روغن از اسپاسم جلوگیری می‌کند. باعث بهبود کشیدگی‌ها و کشیدگی‌های عضلانی می‌شود و می‌تواند به طور مستقیم بر شدت شرایط آرتروز تأثیر بگذارد.


روش استفاده از روغن زنجبیل برای درمان درد پشت

به دلیل قدرت بالای روغن زنجبیل، بهتر است این ماده را با یک روغن حامل مانند روغن نارگیل یا روغن جوجوبا ترکیب کنید و سپس آن را به صورت موضعی در محل درد پشت خود بمالید.


روغن نعنا

این روغن تسکین دهنده، یک ماده‌ی خنک‌کننده و ضد التهاب، برای درمان کمر درد است و کاملا ایده آل می‌باشد. زیرا می‌تواند به سرعت درد ناشی از آسیب دیدگی یا فشار را بیحس کند، در عین حال از قابلیت محافظت طولانی مدت، در برابر التهاب و گرفتگی در پشت نیز برخوردار می‌باشد.


روش استفاده از روغن نعنا

می‌توانید به صورت رقیق شده، در قسمت پشت خود، از نوعی روغن نعناع رقیق شده استفاده کنید. بسیاری از مردم از رایحه‌ی آرامش بخش و طراوت بخش این روغن در خانه خود لذت می‌برند و بنابراین انتشار بوی ان در فضا می‌تواند افراد را ترغیب کند که برای درمان کمر درد از آن استفاده کنند.

بشتر ببینید
درباره ویتامین B10 بیشتر بدانید

روغن خردل

اگر کمر درد شما بر اساس یک آسیب حاد باشد، روغن خردل ممکن است بهترین راه حل باشد. به علت توانایی فراخوانی جریان خون در سطح پوست، استفاده از این روغن می‌تواند باعث ترمیم عضلات و رباط‌هایی شود که ممکن است کشیده شده و باعث ناراحتی شما گردد.


روش استفاده از روغن خردل برای درمان درد پشت

محبوب‌ترین کاربرد این روغن به صورت گرم شده است. و سپس به عنوان روغن ماساژ پشت می‌توان از آن استفاده کرد. می‌توانید این کار را روی کمر درد خود انجام دهید (روغن خردل را در یک روغن حامل رایج یا روغن ماساژ رقیق کنید) یا شخصاً آن را در قسمت‌هایی از قسمت پشت بدنتان که دستانتان به آن جا می‌رسد، ماساژ دهید.


روغن فلفل

اگرچه فلفل با ادویه همراه است، اما در واقع یک ماده‌ی ضد التهابی بسیار موثر است. خواص ضد التهابی آن، به دلیل وجود پیپرین (ماده فعال موجود در فلفل سیاه) است. این بدان معناست که این روغن با بوی قوی خود می‌تواند به سرعت التهاب عضلات پشت شما را بهبود بخشد و درد پشت شما را درمان کند.

 


نحوه استفاده از روغن فلفل

نیازی به رقیق کردن روغن فلفل نیست. مگر اینکه پوست بسیار حساسی داشته باشید و مستقیم‌ترین روش استفاده از این روش برای درمان، استفاده از آن، در ناحیه ملتهب یا دردناک پشت است. پس برای درمان درد پشت بسیار موثر می‌باشد.


روغن اردج

خاصیت تسکین دهنده، آرام بخش و ضد اسپاسمی این روغن ضروری و کاربردی، موجب شده است که این روغن برای تسکین درد و التهاب درد پشت بسیار مناسب باشد. همچنین این روغن می‌تواند اضطراب ذهنی را کاهش دهد، که می‌تواند در گرفتگی عضلات اطراف بدن، عامل بسیار موثری باشد.


روش استفاده از روغن اردج

۱۰ الی ۵ قطره از روغن اردج را به آب گرم حمام خود اضافه کنید و سپس به مدت ۲۰ الی ۳۰ دقیقه در آب وان ناحیه‌ی درد را خیس کنید. اجازه دهید کل بدنتان از ظرفیت ضد التهابی این روغن قدرتمند، بهره‌مند شود. برای درمان درد پشت می‌توانید به طور کامل در آب وان دراز بکشید.

کمردرد کمر درد


روغن رزماری

این روغن، بیشتر مورد استفاده برای درد آرتروز و فیبرومیالژیاست. این یکی از بهترین روغن‌های ضروری برای درمان درد پشت است. رزماری حاوی رزمارینیک اسید است، یک آنتی اکسیدان خارق العاده که می‌تواند باعث تحریک التیام و تسکین درد همزمان شود!

بشتر ببینید
17 نکته درباره هسته انبه

روش استفاده از روغن رزماری برای درمان کمر درد

برای اثرات ضد دردی، ۵ قطره از این روغن قوی را با یک قاشق غذاخوری روغن نارگیل مخلوط کنید و سپس به طور کامل در ناحیه دردناک بدن خود بمالید، اطمینان حاصل کنید که روغن به طور کامل جذب می‌شود.


 روغن ریحان مناسب برای درمان کمر درد

وقتی هم خستگی جسمی و هم خستگی ذهنی را در خود احساس می‌کنید، به راحتی می‌توانید وضعیت بدن، رفتار بدنی و فشارهای عضلانی را فراموش کنید. روغن ریحان می‌تواند به راحتی بدن و روان شما کمک کند.


روش استفاده از روغن ریحان

۳ الی ۴ قطره روغن ریحان را به کمپرس گرم اضافه کرده و آن را مستقیماً در ناحیه درد پشت خود بمالید. برخی افراد نیز دوست دارند به راحتی از بطری بو بکشند، زیرا ترکیبات معطر موجود در این روغن برای تسکین درد و شفافیت ذهنی نیز بسیار موثر می‌باشد. برای درمان درد پشت می‌توانید از این روغن استفاده کنید.


 چرا استفاده از روغن‌های گیاهی و کاربردی برای درمان کمر درد موثر است؟

پتانسیل ضد التهابی و ضد درد روغن‌های اساسی و کاربردی، برای درد پشت، کاملاً واضح و مبرهن است. اما استفاده از چنین روغن‌های قوی خطر کمی دارد.

این روغن‌ها فوق العاده غلیظ هستند و برخی از مواد فعال موجود در آن‌ها، می‌توانند در صورت استفاده‌ی موضعی، باعث التهاب و تحریک پوست شوند. این عامل نیز ممکن است به دلیل آلرژی باشد.

کمردرد کمر درد


نتیجه گیری

علاوه بر موارد ذکر شده، درمان کمر درد همیشه با درمان‌های خانگی قابل درمان نیست. در صورتی که درد شدیدی را در ناحیه‌ی پشت خود و ناحیه‌ی کمر خود احساس کردید و یا اگر درمان‌های شخصی، درد شما را تسکین نداد، بهتر است با یک پزشک متخصص صحبت کنید. و اطمینان حاصل کنید که دردی که احساس می‌کنید ناشی از یک مشکل اساسی و جدی است که نیاز به توجه ویژه‌ای دارد.


https://www.organicfacts.net/essential-oils-back-pain.html


در انتها امیدواریم که از مطلب «۱۰مورد از بهترین روغن‌های ضروری برای درمان درد پشت و کمر درد» خوشتان آمده باشد و نکات خوبی را از آن آموخته باشید. برای مشاهده‌ی سایر مطالب می‌توانید به سامانه جامع سلامت و بهداشت هوران مراجعه کنید.


۱۵ , مهر ۱۳۹۹
یکدوسهچهارپنج
Loading...
در حال حاضر شما در وب سایت عضو نیستید