۱ راه تضمینی برای کاهش وزن با چای سبز-هوران

۱ راه تضمینی برای کاهش وزن با چای سبز

یکی از بهترین و موثر‌ترین و در عین حال کم خرج‌ترین راه برای لاغر شدن است. امروزه چاقی در ایران و در سراسر جهان به دلیل مصرف مواد غذایی نامرغوب، مصرف فست فود‌ها و تحرک کم و انواع بیماری‌های مختلف مثل تیروئید، بیش از پیش شدت یافته است.


برای کاهش وزن با چای‌سبز و لاغر شدن، راه‌های بسیار زیادی وجود دارد. یکی از این راه‌ها نوشیدن چای سبز می‌باشد. با نوشیدن چای سبز بسته به فیزیولوژی بدن خود، می‌توانید حداقل ۱ کیلوگرم در هفته وزن کم کنید. البته باز هم بسته به ساختار بدن شما دارد. برخی افراد سوخت و ساز بدنشان کم است و ممکن است چای سبز به بدنشان نسازد و به کاهش وزن کمک نکند.

چای سبز


چای سبز در حالت کلی چه خواصی دارد؟

چای سبز خواص بسیار زیادی دارد. شما می‌توانید این گیاه مفید را از فروشگاه‌های زنجیره‌ای و سوپرمارکت‌های بزرگ و همچنین عطاری‌ها به صورت بسته‌بندی و کیلویی خریداری نمایید.

  • باعث بهبود عملکرد کلی مغز و سطح هوشیاری فرد می‌شود

خواص اصلی

چای‌سبز علاوه بر اینکه سطح هوشیاری شما را بالا می‌برد، باعث بهبود عملکرد مغز نیز می‌گردد. ماده‌ی اصلی فعال موجود در چای سبز، کافئین است که یک ماده‌ی متحرک شناخته شده است.

البته لازم است بگوییم که میزان کافئین آن به اندازه‌ی قهوه نیست. ماده‌ی کافئین موجود در چای سبز، با مسدود کردن یک انتقال دهنده عصبی مهار‌کننده به نام آدنوزین، بر مغز تأثیر می‌گذارد. به این ترتیب، باعث شلیک بر سلول‌های عصبی و انتقال دهنده‌های عصبی مانند: دوپامین و نوراپی نفرین می‌شود.

بشتر ببینید
پنجه شیطان؛ گیاهی شفابخش!

تحقیقات به طور مداوم نشان داده است که کافئین می‌تواند جنبه‌های مختلف عملکرد مغز، از جمله خلق و خو، هوشیاری، میزان واکنش و حافظه را بهبود بخشد. با این حال، کافئین تنها ماده‌ای که باعث تقویت مغز در چای‌سبز می‌شود، نیست. این ماده همچنین حاوی آمینو اسید ال تیانین است که می‌تواند از سد خون‌های مغز، عبور کند.

ال تیانین باعث افزایش فعالیت انتقال دهنده‌ی عصبی گابا می‌شود که دارای اثرات ضد اضطرابی در فرد است. همچنین باعث افزایش دوپامین و تولید امواج آلفا در مغز نیز می‌شود.


سایر خواص

مطالعات نشان می‌دهد که کافئین و ال تیانین می‌توانند اثرات هم افزایی داشته باشند. این بدان معنی است که ترکیب این دو نوع ماده می‌تواند تأثیرات مهمی در بهبود عملکرد مغز داشته باشد.

به دلیل وجود ال تیانین و مقدار کم کافئین، چای سبز می‌تواند؛ نوع ملایم‌تر و متفاوت‌تری از قهوه باشد. حتی خیلی افراد پس از نوشیدن چای سبز، بیان کرده‌اند که انرژی‌شان پایدارتر و میزان بازدهی و بهره وریشان در کارها بیشتر شده است.

  • مصرف چای سبز، باعث کاهش وزن می‌شود

کاهش وزن با چای سبز

کاهش وزن با چای‌سبز یکی از شناخته شده‌ترین راه‌ها برای چربی سوزی شکم و دور کمر است. با توجه به اینکه چای‌سبز می‌تواند در کوتاه مدت میزان متابولیسم یا سوخت و ساز بدن را افزایش دهد، پس طبیعتا منطقی است که می‌تواند به شما در کاهش وزن نیز کمک کند.

چای سبز

در چندین مطالعه‌ی جهانی نشان داده شده است که: چای‌سبز ممکن است به کاهش چربی بدن، به ویژه در ناحیه‌ی شکم کمک کند.

بشتر ببینید
4 مولکول که با اثرات پیری مقابله می‌کنند

یکی از این مطالعات انجام شده، یک مطالعه‌ی کاملا کنترل شده، به صورت کاملا رندوم در طی مدت ۱۲ هفته بود که ۲۴۰ نفری مبتلا به چاقی بودند در این آزمایش و مطالعه شرکت داده شدند. در این مطالعه، افرادی که چای‌سبز مصرف کرده بودند، درصد چربی بدن، وزن بدن، دور کمر و چربی شکمشان کاهش قابل توجهی داشت.

البته در برخی مطالعات نشان داده شده است که چای‌سبز باعث افزایش چاقی و یا حتی کاهش وزن نمی‌شود. می‌تواند ماده‌ای کاملا خنثی باشد. پس کاهش وزن با چای سبز ممکن است بر روی همه‌ی افراد جواب ندهد.

  • کاهش وزن با چای سبز با درست کردن و نوشیدن دمنوش چای سبز

درست کردن چای سبز

برای درست کردن دمنوش چای‌سبز می‌توانید، آب جوش را داخل لیوان مخصوص دم کردن انواع دمنوش‌ها بریزید و یک قاشق مربا خوری سرپر، چای‌سبز را به آب جوش اضافه کرده و مخلوط کنید. و درب لیوان دم نوش را بگذارید تا در طی مدت ۷ دقیقه، دمنوشتان دم بکشد.

در روش دوم می‌توانید با کتری و قوری، دقیقا مثل چای معمولی، برای خودتان و اعضای خانواده چای سبز دم کنید. تا همگی اعضا بتوانید اثرات کاهش وزن با چای سبز را بتوانند مشاهده کنند.

چای سبز


نتیجه گیری

اگر واقعا از چاقی و زیاد شدن وزنتان خسته شده‌اید، می‌توانید انجام ورزش و تمرینات روزانه، به همراه نوشیدن چای سبز را در برنامه‌ی غذایی خود بگنجانید. مثلا می‌توانید به مدت دو هفته روزی ۲ فنجان چای‌سبز بنوشید و به پیاده روی روزانه بروید.

البته این روش را برای افرادی که هیچ بیماری خاصی ندارند، توصیه می‌کنم. من خودم این روش را امتحان کردم و توانستم در طی مدت یک هفته یک کیلوگرم وزن کم کنم. علاوه بر امتحان کردن کاهش وزن با چای‌سبز، می‌توانید برای جلوگیری از ابتلا به سرطان، طولانی کردن عمر خود و درمان و جلوگیری از ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی، دیابت نوع ۲، بد نفس کشیدن و جلوگیری از پیری زودرس از چای سبز استفاده کنید.

بشتر ببینید
زیبایی صورت را با 10 روش طبیعی برای همیشه حفظ کنید

در انتها امیدواریم که از مطلب « ۱ راه تضمینی برای کاهش وزن با چای سبز » خوشتان آمده باشد و نکات خوبی را از آن آموخته باشید. برای مشاهده‌ی سایر مطالب می‌توانید به سامانه جامع سلامت و بهداشت هوران مراجعه کنید.


۱۶ , مهر ۱۳۹۹
یکدوسهچهارپنج
Loading...
در حال حاضر شما در وب سایت عضو نیستید