۵ راه آسان و طبیعی برای رهایی از گردن درد-هوران

۵ راه آسان و طبیعی برای رهایی از گردن درد

طبق آمار، حدود ۱۰ درصد از جمعیت بزرگسال دچار درد گردن هستند و بیش از ۶۵ درصد مردم گردن درد را یک بار در طول زندگی خود تجربه کرده اند. در این مطلب به شما چند راه آسان و طبیعی برای رهایی از گردن درد معرفی می‌کنیم.

گردن درد


گردن درد حاد: یک کیسه یخ را استفاده کنید

یخ خرد شده را در حدود ۱۵ دقیقه در قسمت‌هایی که بیشتر آسیب دیده اند قرار دهید. کیسه‌های سرد برای درد حاد که شامل تورم هستند بیشتر موثر هستند، زیرا باعث کاهش جریان خون توسط محدود کردن رگ‌های خونی می‌شود. هرگز یخ را مستقیما قرار ندهید، همیشه آن را در کیسه‌ای قرار دهید تا مانع از تحریک پوست شود.


برای گردن درد مزمن: از حرارت مرطوب استفاده کنید

کیسه‌های کوچک که با برنج یا گندم پر شده را در مایکروویو حدود ۲ دقیقه قرار دهید و آن را روی قسمت آسیب دیده قرار دهید. آن را برای مدت ۱۵ دقیقه نگه دارید. برای گرفتن بهترین نتیجه، صبح بعد از بیدار شدن و قبل از ورزش استفاده کنید. حمام گرم نیز می‌تواند کمک کند. برای نتیجه بهتر، می‌توانید نمک را به آب اضافه کنید. منیزیم در نمک اپسوم آرامش بخش است.


زردچوبه برای گردن درد

شما می‌توانید از مزایای زردچوبه با قرار دادن زدچوبه به عنوان چاشنی غذا‌های خود یا نوشیدن چای زردچوبه با عسل استفاده کنید. زردچوبه حاوی یک آنتی اکسیدان قوی به نام کورکومین است. همچنین بدن را در مبارزه با التهاب کمک می‌کند.


مواد غذایی غنی از ویتامین B۱۲

خوردن غذای غنی از ویتامین B۱۲ باعث کاهش درد می‌شود، ضخیم شدن لایه محافظی که عصب را پوشش می‌دهد به طوری که آن‌ها به درد واکنش نشان نمی‌دهند.

بشتر ببینید
بزرگ کردن سینه، 10 نقش تغذیه در فرم دهی !

5 راه آسان و طبیعی برای رهایی از گردن درد


تمرین چرخش گردن برای رفع گردن درد

این تمرین ۳ مرحله‌ای نه تنها باعث کاهش درد گردن می‌شود بلکه باعث تقویت عضلات گردن نیز خواهد شد:

چرخش گردن در یک حرکت دایره ای: این را ۳ بار انجام دهید.
سر خود را به طرف چپ حرکت دهید. سپس سر خود را به سمت راست حرکت دهید. این را ۳ بار انجام دهید.

گردن خود را به عقب و جلو حرکت دهید. این را ۳ بار انجام دهید.

5 راه آسان و طبیعی برای رهایی از گردن درد


ماساژ

با یک درمانگر ماساژ مشورت کنید ماساژ می‌تواند عواقب ناشی از اسپاسم عضلات را انجام دهد، در نتیجه باعث کاهش التهاب و درد می‌شود.


تغییر سبک زندگی برای بهبود گردن درد

اغلب درد گردن به علت شیوه نامناسب ایجاد می‌شود. ایجاد تغییرات جزئی در شیوه زندگی ما می‌تواند به درمان درد و جلوگیری از آن کمک کند.

استراحت: بیشتر درد گردن به دلیل استرس ناشی از اقدامات تکراری رخ می‌دهد، زمان زیادی را صرف رایانه می‌کنید و در موقعیت نامناسب خواب می‌گیرد. توصیه می‌شود که برای چند روز استراحت کنید بیشتر درد گردن در چند روز بهبود می‌یابد، اما اگر این کار را نکنید، به دنبال مشاوره حرفه‌ای باشید.

موقعیت خواب خود را عوض کنید: خوابیدن به پشت بهترین موقعیت است. از خوابیدن روی شکم خود اجتناب کنید. از بیشتر از یک بالش استفاده نکنید و از بالش ضخیم استفاده نکنید. استفاده از بالش ارتوپدی خاص ترجیح داده می‌شود.


منبع: برترینها

در انتها امیدواریم که از مطلب «روش هایی برای رهایی از گردن درد» خوشتان آمده باشد و نکات خوبی را از آن آموخته باشید. برای مشاهده‌ی سایر مطالب می‌توانید به سامانه جامع سلامت و بهداشت هوران مراجعه کنید.

بشتر ببینید
جرم ‌گیری دندان به روش‌های سنتی در خانه

۳ , شهریور ۱۳۹۹
یکدوسهچهارپنج
Loading...
در حال حاضر شما در وب سایت عضو نیستید