رمزگشایی از ۲۵ ساله به‌نظر رسیدن مرد ۵۳ ساله!-هوران

رمزگشایی از ۲۵ ساله به‌نظر رسیدن مرد ۵۳ ساله!

اِدسُن بِرِندو متولد برزیل و هم اکنون ساکن هلند است.  با این که ۵۳ سال دارد، اما ظاهر بسیار جوان‌تر او توجهات زیادی را به خود جلب کرده است. بر اساس ظاهر، بسیاری او را جوانی بیست و چند ساله در نظر می‌گیرند، اما چه چیزی باعث شده تا او چنین جوان به نظر بیاید؟

ادسن درباره دلایل این جوان ماندن در سایت و اکانت اینستاگرام خود توضیحاتی داده است. در کنار آن هم البته کتابی نوشته و از اسرار جوان ماندن بعد از ۴۰ سالگی در آن نوشته است. اما رمز این جوان ماندن جناب ادسن برندو چیست؟ و چطور می‌توانیم ما هم حداقل بخشی از سبک زندگی او را در زندگی خودمان پیاده کنیم؟ در ادامه این مقاله از بخش زیبایی آقایان سایت هوران همراه ما باشید.


رموز جوانی در یک نگاه

این مرد هلندی به صورت خلاصه و تیتروار چند نکته را در جوان ماندن خودش موثر می‌داند: تغذیه مناسب، ورزش و فعالیت بدنی و مثبت‌اندیشی. شاید همه ما ایده‌هایی درباره ورزش و تغذیه مناسب داشته باشیم (که البته پیشنهاد می‌کنیم بخش مربوط به این موضوع را هم حتما بخوانید تا ببینید تا چه حد برداشت شما نزدیک به سبک زندگی ادسن است)، اما منظور ادسن از مثبت فکر کردن چیست؟

رمزگشایی از 25 ساله به‌نظر رسیدن مرد 53 ساله!


۱۰ توصیه برای تغییر نگرش و مثبت‌اندیشی این مرد هلندی

اگر در صفحه اینستاگرام این مرد هلندی چرخی بزنید، متوجه می‌شوید که بخش زیادی از توصیه‌های او مربوط به تغییر نگرش به زندگی و در کنار آن مثبت‌اندیشی است. نکات زیر بخشی از مواردی است که ادسن در صفحه خود به اشتراک گذاشته است. آن‌ها را بخوانید و سپس با ما همراه باشید که می‌خواهیم درباره یکی از آن‌ها کمی بیشتر صحبت کنیم.

۱. این مرد هلندی میگوید مثبت‌اندیش باشید. تفاوت بین یک روز بد و خوب در نگرش شماست.

بشتر ببینید
3 روش افزایش وزن سریع (ویژه مردان)

۲. این مرد هلندی می‌گوید روز‌هایی که شما را شکست می‌دهند، همان روز‌هایی هستند که آدم بهتری از شما می‌سازند.

۳. منفی‌بافی دیگران را جدی نگیرید.

۴. مثبت بودن به معنای آن نیست که لازم است همیشه شاد باشید. به معنای آن است که حتی در روز‌های دشوار هم می‌دانید که روز‌های بهتری در راهند.

۵. زمان بیشتری را با افراد مثبت صرف کنید.

۶. بپذیرید که زندگی بالا و پایین دارد.

۷. روی راه‌حل‌ها تمرکز کنید.

۸. در گذر زمان همه چیز بهتر خواهد شد.

۹. آن‌قدر روی بهتر شدن خودتان متمرکز بشوید که برای عیب‌جویی از بقیه فرصت نداشته باشید.

۱۰. سخت نگیرید و به حرکت خود در هر شرایطی ادامه بدهید.

بسیاری از این توصیه‌ها را پیش از این هم شنیده‌ایم، اما همه می‌دانیم که به وقت عمل داستان به این سادگی نیست. در این بین شاید توصیه شماره ۱۰، یعنی رها کردن موضوعات، اما مسئله‌ای باشد که به رغم اهمیت زیاد آن، کمتر درباره اش صحبت شده است.

رمزگشایی از 25 ساله به‌نظر رسیدن مرد 53 ساله!


هنر رها کردن یا سخت نگرفتن زندگی

یکی از گرایش‌های جدید در روان‌درمانی، روان‌درمانی مبتنی بر پذیرش و تعهد است. یکی از مهارت‌هایی که در این دیدگاه روی آن تاکید می‌شود، مهارت رها کردن است. موضوعی که شباهت زیادی با توصیه شماره ۱۰ در فهرست بالا دارد. بسیاری از ما دایم در زندگی حس می‌کنیم که بار زیادی بر دوش خود داریم. باری که از نظر روانی ما را فرسوده کرده است.

شاید به دفعات هم این توصیه را شنیده‌ایم که سخت نگیر، این قدر حرص نخور، ول کن، راحت باش و …، اما به وقت عمل می‌بینیم که در وضعیت ما تغییری حاصل نشده است، اما واقعا چطور می‌توانیم از دست موضوعاتی که فشار روانی زیادی را به ما وارد می‌کنند، رها شویم؟

بشتر ببینید
4 گام اصلی آرایش موی مردانه در خانه

با خودتان چند چندید؟

قدم اول فهرست کردن احساسات، افکار و محرک‌های رفتاری خودتان است. تا وقتی ما به صورتی دقیق ندانیم که چه مسائلی ما را آزار می‌دهد، امکان حل و فصل آن‌ها را هم نخواهیم داشت. در این فهرست موضوعاتی از همین روزها، خاطراتی از گذشته و دغدغه‌هایی برای آینده می‌توانند وجود داشته باشند. تمام آن‌ها را یادداشت کنید.

نکته قابل توجه در این گام آن است که بسیاری از افراد حتی از فکر کردن به موضوعات آزاردهنده ابا دارند. آن‌ها دوست ندارند به این فکر کنند که من از حرف بقیه درباره انتخاب‌هایم می‌ترسم یا من خودم را بابت کار اشتباهی که پانزده سال پیش انجام دادم، آدم بدی می‌دانم. تمرین این مرحله در دفعات می‌تواند به شما کمک کند تا بهتر دغدغه‌های خود را بشناسید.


هر موضوع را خوب ارزیابی کنید

در این گام لازم است هر فکر را بر اساس فایده داشتن یا بی‌فایده بودن، ارزیابی کنید. توجه داشته باشید که در این مرحله بحث خوب یا بد بودن یک فکر مطرح نیست، بلکه بحث فقط فایده داشتن یا نداشتن آن است. به عنوان مثل رفتار اشتباه ما در موضوعی در چندین سال قبل، می‌تواند رفتار بدی بوده باشد، اما سرزنش خود تا سال‌ها بعد در بسیاری از مواقع انتخاب مفیدی برای ما نیست، چرا که انرژی روانی زیادی را از ما می‌گیرد و می‌تواند عوارضی جدی بر سلامت روان ما داشته باشد.

مرد


تغییر بده یا رها کن

وقتی از قالب خوب و بد ارزیابی کردن افکار خارج شویم و به دیده مفید یا بی‌فایده بودن به آن‌ها نگاه کنیم، راحت‌تر می‌توانیم گام سوم را برداریم. مواردی که مفیدند که وضعیت‌شان روشن است؛ نهایت آن است که لازم است کمی تغییر کنند تا استرس کمتری به ما وارد کنند، اما مواردی را که بی‌فایده‌اند حالا با این دید بهتر می‌دانیم که یا باید تغییراتی اساسی در آن‌ها دهیم یا به کل موضوع را رها کنیم.

بشتر ببینید
3 راهنمایی برای اصلاح صورت مردان

البته گاهی یک فکر در موقعیت‌هایی مفید و در موقعیت‌های دیگر بی‌فایده است. با تمرین و دقیق شدن روی افکار می‌توانید این موارد را از هم تفکیک کنید. البته رها کردن موضوعات آزاردهنده بی‌فایده اتفاقی نیست که یک شبه بیفتد، بلکه لازم است وقت و انرژی بیشتری برای این کار صرف شود یا از متخصص در این زمینه کمک گرفته شود.


مراقبت جسمانی به شیوه ادسن

این مرد هلندی تاکید دارد که خوب ماندن او به واسطه رعایت یک سری نکات در تغذیه و سبک زندگی اوست. در برنامه غذایی او میوه و سبزیجات جایگاه ویژه‌ای دارند. این مرد هلندی هر روز آب زیادی هم می‌نوشد. در عین حال میزان شکر در برنامه تغذیه‌ای او تا حد زیادی حذف شده است. ادسن از غذا‌های فراوری شده و سرخ‌شده هم دوری می‌کند. این مرد هلندیاهل سیگار و مواد مخدر هم نیست و در کنار رعایت چنین برنامه تغذیه‌ای، فعالیت بدنی خوبی هم دارد.

این مرد هلندی هر روز هفته ورزش می‌کند. برنامه ورزشی او ترکیبی از کار با وزنه و تمرین‌های هوازی است. به صورت معمول برنامه ورزشی او در هر روز بیشتر از ۴۰ دقیقه نیست، اما این مرد هلندیتلاش می‌کند ترکیب حرکات به شکلی باشد که همه عضلات را تقویت کند.

در کنار تغذیه و ورزش، ادسن به خواب خود هم توجه دارد و نکته آخر هم این که هر چند او تا به حال جراحی زیبایی انجام نداده، اما طبق گفته این مرد هلندی توجه زیادی به پوست خود داشته است و به صورت مستمر از کرم‌های ضدچروک استفاده می‌کند.


۲۷ , مرداد ۱۳۹۹
یکدوسهچهارپنج
Loading...
در حال حاضر شما در وب سایت عضو نیستید