۸ خاصیت شگفت انگیز لیموترش-هوران

۸ خاصیت شگفت انگیز لیموترش

لیمو ترش سرشار از ویتامین C است و خواص شگفت انگیزی برای سلامت و بهبود کیفیت زندگی ما دارد.

به نقل از حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، در بین مرکبات، لیموترش و یا شیرین از خواص بسیار زیادی برخوردار است زمانی که از لیمو صحبت می‌شود ابتدایی‌ترین موضوع و فوایدی که از آن به یاد می‌آوریم ویتامین ث موجود در این میوه است.

این میوه نه تنها برای تقویت سیستم ایمنی بدن و درمان بیماری‌ها تاثیر دارد، بلکه ویتامین C، کلسیم، فولات، آهن، منیزیم، فسفر، پتاسیم، پروتئین، کربوهیدرات و انواع ویتامین‌های گروه B موجود در آن باعث شادابی و سفیدی پوست هم می‌شود.

8 خاصیت شگفت انگیز لیموترش


آب لیمو و خیار

اگر به دنبال نوشیدنی برای پاکسازی پوست و جلوگیری از افتادگی پوستتان هستید، برای یک بار هم که شده است ترکیب خیار و لیمو استفاده کنید. خیار یک آب رسان بسیار قوی است که در کنار لیمو با خاصیت آنتی اکسیدان و ضد التهابی به داشتن پوستی شفاف و زیبا به شما کمک خواهد کرد.

8 خاصیت شگفت انگیز لیموترش


لیموترش و زنجبیل

ترکیب نوشیدنی لیمو و زنجبیل، تسکین درد را به شما هدیه می‌دهد. زنجبیل با خاصیت ضد درد و تسکین دهندگی در کنار لیمو با خاصیت ویتامین ث به شما کمک می‌کند تا بعد از مصرف این شربت تا حد قابل توجهی دردتان تسکین یابد و یا درد کمتری را متحمل شوید.

8 خاصیت شگفت انگیز لیموترش


لیمو و نعناع

برای همه ما پیش آمده است که بعد از مصرف غذا‌هایی که دارای حبوبات هستند دچار دل‌درد شده ایم. حبوبات بسیار نفاخ و دیر هضم هستند به همین دلیل باعث بروز دل درد می‌شوند. بعد از مصرف غذا‌های نفاخ می‌توانید از ترکیب لیموترش و نعناع استفاده کنید. نعناع باعث هضم سریع‌تر غذا می‌شود و بهترین گیاه برای درمان بیماری‌های گوارشی است.

بشتر ببینید
مزایای خرید آنلاین کتاب

در انتها امیدواریم که از مطلب «۸ خاصیت شگفت انگیز لیموترش» خوشتان آمده باشد و نکات خوبی را از آن آموخته باشید. برای مشاهده‌ی سایر مطالب می‌توانید به سامانه جامع سلامت و بهداشت هوران مراجعه کنید.


۳ , شهریور ۱۳۹۹
یکدوسهچهارپنج
Loading...
در حال حاضر شما در وب سایت عضو نیستید