با ۲ ویژگی اصلی رژیم لاغری دوپامین آشنا شوید-هوران

با ۲ ویژگی اصلی رژیم لاغری دوپامین آشنا شوید

کاهش وزن ساده نیست. رژیم‌های لاغری زیادی وجود دارند و تمریناتی که نتیجه را تضمین می‌کنند اما یک برنامه برای همه مناسب نیست. برای کاهش وزن ایده‌آل، مهم است که (در کنار ورزش) رژیمی داشته باشید که اشتهای‌تان را کنترل کند.

در واقع مغز شماست که هوس‌های غذایی را ایجاد می‌کند نه معده‌تان. بنابراین، مهم‌ترین نکته این است که مواد غذایی را مصرف کنید که مغز را راضی و متابولیسم را نیز همزمان تقویت می‌کنند. با این ویژگی‌ها، رژیم لاغری دو پامین می‌تواند گزینه خوبی باشد!

با 2 ویژگی اصلی رژیم لاغری دوپامین آشنا شوید


رژیم دوپامین چیست؟

رژیم لاغری دو پامین می‌تواند به شما در حفظ کمر باریک و همچنین راضی نگه داشتن مغز کمک کند. هنگامی که در طول روز مواد غذایی افزایش‌دهنده دوپامین را می‌خورید، ولع کمتری به خوردن دارید و انرژی‌تان افزایش می‌یابد. بنابراین، ترفند کار خوردن غذاهایی است که میزان دوپامین شما را تنظیم می‌کند تا ولع کمتری داشته باشید.

این رژیم لاغری مبتنی بر فلسفه خوردن چیزی است که دوست دارید تا به این ترتیب ذهن‌تان راضی باشد. از این رو، رژیم دوپامین به عنوان “رژیم شاد” نیز شناخته می‌شود.

دوپامین


محدودیت رژیم

برخلاف رژیم کتوژنیک یا رژیم مدیترانه‌ای، رعایت رژیم دو پامین بسیار آسان است. این رژیم لاغری باعث تقویت مفهوم کربوهیدرات‌های خوب و کربوهیدرات‌های بد می‌شود و به کربوهیدرات‌های ضروری به همراه میوه و سبزیجات تازه اهمیت می‌دهد. غذاهایی که در این رژیم لاغری هستند، دوپامین را تقویت می‌کنند که بر مراکز پاداش و لذت مغز ما تأثیر می‌گذارد.

همچنین، این رژیم از شما نمی‌خواهد که مواد غذایی مورد علاقه‌تان را مانند مرغ، شکلات، گوشت گاو و پروتئین را کاهش دهید، زیرا بر این اصل استوار است که مصرف این مواد غذایی در واقع می‌تواند برخی از هورمون‌های حس خوب را در بدن تحریک کند. این امر توسط مطالعات خاص نیز پشتیبانی می‌شود که وقتی سطح دوپامین مناسب است، شما انرژی، شادی و انگیزه ورزش کردن و رسیدن به هدف را دارید.

بشتر ببینید
با 7 عادت قبل از خواب به کاهش وزنتان کمک کنید

با 2 ویژگی اصلی رژیم لاغری دوپامین آشنا شوید


به علاوه، هنگامی که غذای سرشار از پروتئین می‌خورید، احساس گرسنگی کمتری دارید. این امر نیز باعث تقویت فعالیت مغز می‌شود زیرا غذاهای پروتئینی حاوی اسیدهای آمینه هستند که دوپامین را به مغز منتقل می‌کنند.

در انتها امیدواریم که از مطلب «۲ ویژگی اصلی رژیم دوپامین» خوشتان آمده باشد و نکات خوبی را از آن آموخته باشید. برای مشاهده‌ی سایر مطالب می‌توانید به سامانه جامع سلامت و بهداشت هوران مراجعه کنید.


۴ , شهریور ۱۳۹۹
یکدوسهچهارپنج
Loading...
در حال حاضر شما در وب سایت عضو نیستید