با انجام ندادن ۴ کار ساده از سفیدی مو جلوگیری کنید-هوران

با انجام ندادن ۴ کار ساده از سفیدی مو جلوگیری کنید

سفیدی زودرس مو از دغدغه‌های مهم همه افراد است که با انجام ندادن چند کار ساده می‌توان از بروز آن پیشگیری کرد.

یکی از دغدغه‌های اصلی همه بانوان و حتی آقایان سفیدی موهایشان است که این امر ممکن است حتی در سنین پائین هم رخ دهد. زمانی سفیدی مو را زودرس می‌دانیم که مو‌های فرد قبل از رسیدن به سن ۴۰ سالگی سفید شود.

برخی همچنان بر این باور غلط هستند که سفیدی زودرس مو ارثی است در صورتی که این گونه نیست و دلایل زیادی برای درگیر شدن افراد در سنین پایین و قبل از ۴۰ سال به سفیدی موی زود رس وجود دارد که با رعایت نکات ساده زیر و ترک عادت‌های اشتباه می‌توان از بروز آن پیشگیری کرد.

با انجام ندادن 4 کار ساده از سفیدی مو جلوگیری کنید


غلبه سردی‌های بدن در مغز

زمانی که سودا و بلغم که خلط‌های سردی هستند در بدن افزایش می‌یابند سبب سفید شدن مو‌ی سر تا قبل از سن ۴۰ سالگی در فرد می‌شوند که یکی از مهمترین عوامل آن استرس و اضطراب زیاد است که موجب سردی مغز می‌شود.


سردی معده

بروز و افزایش سردی در بدن تحت هر شرایطی سفیدی مو را به همراه دارد، بنابراین لازم است در مصرف خوراکی‌ها و موادغذایی مانند برنج سفید، لبنیات، مصرف آب بین غذا که طبع سردی دارند، حداعتدال رعایت شود، زیرا طبع سرد این دسته از خوراکی‌ها سبب سردی معده و سفیدشدن زود هنگام مو در افراد می‌شود، از این رو با کاهش مصرف غذاهای سرد می‌توان از سفیدی زودرس مو جلوگیری کرد.


ضعف کلیه

اگر شما جزء آن دسته از افرادی هستید که خودسرانه به مصرف انواع قرص و دارو‌ در زمان بیماری بدون تجویز پزشک می‌پردازید، لازم است بدانید بیشتر در معرض سفیدی زودرس مو هستید؛ چرا که مواد شیمایی موجود در ترکیبات دارو به کلیه و کبد فشار آورده و موجب سفیدی مو می‌شود.

بشتر ببینید
تغذیه و کرونا

با انجام ندادن 4 کار ساده از سفیدی مو جلوگیری کنید


افراط در رنگ کردن مو

رنگ مو‌های شیمایی به شدت سبب سفید شدن هرچه سریع مو‌ها می‌شوند. برای رنگ مو‌های شیمایی معدل‌های طبیعی وجود دارد، اما قیمت گران‌تری دارند. ساده‌ترین روش برای جایگزین کردن رنگ مو‌ استفاده از حناست. برای حنا در طب سنتی خواص فراوانی بیان شده است. حنا به گرم کردن مغز شما کمک می‌کند، همچنین یک آنتی بیوتیک بسیار قوی برای درمان شوره سر و رفع چربی کف سر شده و در نهایت سبب تقویت حافظه و افزایش نور چشم می‌شود.

همچنین لازم است بدانید که اگر می‌خواهید رنگ‌دهی حنا کمتر شود، اما همان میزان از قوت و خواص حنا باقی بماند، بهتر است به مدت ۵ دقیقه آن را بجوشانید و سپس مورد استفاده قرار دهید.

سفیدی مو


منبع: باشگاه‌خبرنگاران

در انتها امیدواریم که از مطلب «با انجام ندادن چند کار ساده از سفیدی مو جلوگیری کنید» خوشتان آمده باشد و نکات خوبی را از آن آموخته باشید. برای مشاهده‌ی سایر مطالب می‌توانید به سامانه جامع سلامت و بهداشت هوران مراجعه کنید.


۴ , شهریور ۱۳۹۹
یکدوسهچهارپنج
Loading...
در حال حاضر شما در وب سایت عضو نیستید