۴ ایده‌ و نکته مهم تزیین جهیزیه عروس-هوران

۴ ایده‌ و نکته مهم تزیین جهیزیه عروس

اگر در آستانه ازدواج هستید، قطعا یکی از دغدغه‌های‌تان چیدمان منزل آینده و جهاز است. خانه رویایی تازه عروس‌ها، نیازمند دکوراسیونی جذاب و زیبا است. بعضی خانواده‌ها، رسم و رسومات خاصی در چیدمان و دیدن جهیزیه عروس دارند، که به آن جهاز برون می‌گویند. در ادام این مقاله از سایت هوران همراه ما باشید.

4 ایده‌ و نکته مهم تزیین جهیزیه عروس


جهاز برون، مراسمی است که، خانم‌هایی از نزدیکان عروس و داماد، دور هم جمع می‌شوند و جهیزیه عروس را، به خانه آینده‌‌اش می‌برند و می‌چینند. در بعضی خانواده‌ها نیز رسم بر این است که، جهیزیه چیده می‌شود و از خانواده درجه یک عروس و داماد، برای دیدن جهاز دعوت می‌شود.

این روزها، چنین رسم و رسوماتی تقریبا درحال انقراض است. علت آن، ازبین بردن چشم‌ و هم‌چشمی است. با گذشت زمان و تغییرات فرهنگی، سعی بر این است که چنین رسوماتی به روال گذشته انجام نشود؛ اما چیزی که برای همه عروس خانم‌ها و مادران‌شان مهم است، نحوه چیدمان و تزیین جهاز عروس است.


در ادامه، نکاتی درخصوص تزیین جهاز عروس خواهیم گفت و تصاویری جذاب، از نحوه تزیین جهیزیه عروس را با هم می‌بینیم. سعی کنید با دیدن این عکس‌ها، ایده بگیرید و بهترین تزیین جهیزیه را داشته‌باشید.

تزیین جهاز، کاملا سلیقه‌ای است. اما برای تزیین جهیزیه باکلاس و جذاب، لازم است نکاتی را بدانید. شاید برای‌تان پیش‌ آمده باشد که عکس‌هایی از جهیزیه‌ها و چیدمان خانه عروس دیده باشید و اصلا برای‌تان جذاب و خاص نبوده باشد.

خانه‌هایی که هزینه‌های بسیار زیادی برای تهیه جهیزیه آن پرداخت شده‌، اما تزیین غیرحرفه‌ای و نامطلوب آن، تمام زحمات عروس و خانواده عروس را به باد داده‌است. نکته دقیقا در نحوه تزیین و چیدمان است. سعی کنید، با جدی گرفتن نکاتی که در ادامه می‌گوییم، بهترین تزیین جهیزیه را داشته باشید.

بشتر ببینید
7 نکته برای داشتن رابطه پایدار

برای تزیین جهیزیه پالت رنگی انتخاب کنید

سعی کنید از چند رنگ خاص و دارای هارمونی استفاده کنید. قطعا برای خرید جهیزیه، رنگ‌های موردعلاقه‌تان را مدنظر قرارداده‌اید. رنگ‌هایی که درکنارهم، هارمونی جذابی دارند. با دقت در چیدمان و دیزاین جهاز، از لوازم تزیینی با رنگ‌های خاصی استفاده کنید.

برای مثال، استفاده از روبان، سبدهای دیوایدر و لوازم تزیینی صورتی، برای چیدمان رنگ طوسی، فوق‌العاده است. همین انتخاب‌ها، بهترین و جذاب‌ترین تزیین جهیزیه را برای‌تان می‌سازد.

شاید برای درک بهتر این موضوع، بهتر باشد مثال قابل درک‌تری ارائه کنیم. تم تولد و جشن‌ها، نماد جالبی برای انتخاب سبک تزیین جهیزیه است. برای مثال، اگر علاقه‌مند به تم ساحلی و دریایی هستید، می‌توانید با تهیه صدف‌ها، گوش‌ماهی‌ها و مرجان‌های دریایی که در بازار فروخته می‌شود، به‌همراه روبان سفید و آبی، تزیین فوق‌العاده‌ای داشته باشید.

جهیزیه


نمونه دیگری از تزیین جهاز عروس، سبک روستیک است. در چنین سبکی، می‌توانید از لوازم ساده و مهره‌های چوبی، شمع‌ها و کنف استفاده کنید. سعی کنید در تزیین جهاز، سبک خاصی را انتخاب کنید و برای دیزاین قسمت‌های مختلف منزل عروس، از همان سبک پیروی کنید یا حداقل در هر مکان، این یکنواختی را رعایت کنید. اما فراموش نکنید که، زیبایی در سادگی است.

در شرایط کنونی، اصلا پیشنهاد نمی‌شود که هزینه‌های گزافی برای تزیین جهاز عروس پرداخت کنید. سعی کنید بدون تجمل‌گرایی و افراط، جذاب‌ترین تزیین را با لوازم خریداری شده، داشته باشید.

استفاده از گل‌آرایی و حریرآرایی و چنین کارهایی، چندان پیشنهاد نمی‌شود. توجه کنید که این چیدمان، موقتی است و زمانی که وارد خانه شوید، مجبورید تمامی این گل‌ها را جمع کنید و درواقع، با این هزینه پول‌تان را دور ریخته‌اید.

بشتر ببینید
راهنمای کامل انتخاب آتلیه عکس و فیلم عروس 1

همیشه زیبایی در سادگی است!

یکی از مهم‌ترین اصولی که همیشه جوابگوی بهترین طراحی‌ها و تزیینات است، رعایت اصل سادگی است. هرچه سادگی را رعایت کنید و از شلوغی و پیچیدگی دوری کنید، تزیین فوق‌العاده‌تری خواهید داشت. توجه کنید که استفاده از لوازم پر‌زرق‌‌و‌برق و رنگ‌های غیرحرفه‌ای و مختلف، تاثیر منفی در زیبایی تزیین جهیزیه می‌گذارد.


سخن آخر

4 ایده‌ و نکته مهم تزیین جهیزیه عروس

برای تزیین جهاز، لازم است اصولی را بدانید. با در نظر گرفتن این اصول، کافی است به حس‌و‌حال و سلیقه‌تان رجوع کنید و با الهام از عکس‌هایی که برای‌تان جمع‌آوری کرده‌ایم، بهترین تزیین جهاز عروس را داشته‌ باشید. فراموش نکنید که زیبایی در سادگی است و هرچه نظم، آراستگی، هارمونی رنگی و خلاقیت‌تان را به کار بگیرید، نتیجه فوق‌العاده‌تری به دست می‌آورید.


۱۵ , مرداد ۱۳۹۹
یکدوسهچهارپنج
Loading...
در حال حاضر شما در وب سایت عضو نیستید